Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Демографічна ситуація в Україні та її регіональні особливості

Демографічна ситуація - це прояв особливостей відтворення населення по основних його процесах в конкретному часі і місці (регіоні, країні). У сучасній Україні демографічна ситуація відрізняється великою гостротою і напруженістю. Вона визначається структурою населення і характером його руху, видами, типами і режимом відтворення, рівнем народжуваності і смертності, кількістю шлюбів та розлучень. У основі всіх цих процесів лежить соціально-економічне положення в країні.

Населення є самовідтворювальною множиною людей, що перебуває постійно у динаміці. Зміни кількості населення, його структури на певній території за певний часовий відрізок характеризують демографічний процес.

Демографічний чинник є одним з визначальних для забезпечення стабільного й безпечного розвитку держави, а проблеми оптимального демографічного розвитку слід розглядати як першочергові інтереси держави, як фактор і водночас як результат її функціонування.

Розвиток народного господарства будь-якої країни можливий лише за певної чисельності населення, яке здійснює виробництво товарів і послуг, необхідних для власного життя суспільства. Виробництво засобів існування та послуг становить суть господарювання людей. Без цього існування суспільства неможливе.

Найважливішою характерною рисою народонаселення є те, що воно є природною основою формування трудових ресурсів, найголовнішого елемента продуктивних сил, які відіграють вирішальну роль як фактор розміщення трудомістких галузей господарства [12 с 18-22].

Вивченням проблеми демографічної ситуації України займається Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України.

Актуальність теми дослідження визначається тим, що для нашої держави демографічна проблема на даний момент є однією з найболючіших. Населення України продовжує скорочуватись: тільки в

період з 1 грудня 2008 року по 1 січня 2009 року чисельність зменшилась на 20 тисяч чоловік.

Метою роботи є висвітлення демографічних процесів в Україні та регіонах

Об’єктом роботи є демографічна ситуація в Україні.

Предметом роботи є особливості сучасного стану демографічної ситуації України.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання:

проаналізувати сучасний стан демографічної ситуації;

з’ясувати умови та чинники розміщення населення України;

встановити фактори впливу на демографічну ситуацію в Україні;

визначити основні напрямки державної політики щодо вирішення

демографічної ситуації;

порівняти демографічні ситуації України та країн ЄС.

В процесі написання даної роботи використано загальнонаукові методи: метод аналізу статистичних даних, метод порівняння.

Науково-дослідницька робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.

Дослідженням питання населення та демографічної проблеми займалися такі вчені, як О.І.Ригельман, Г.І.Новицький, Ф.І.Чуманський, Я.А.Рубана. Істотне значення для вивчення демографічної ситуації мали методичні розробки й конкретні дослідження А.І.Якобія, М.І.Тезякова, М.С.Уварова, М.П.Діатропова, які працювали в Україні.

Для дослідження даної теми використовувалися різні джерела інформації: друкована література, що дозволила виявити причини та наслідки зміни демографічної ситуації в країні; інтернет - ресурси, статистичні та періодичні видання, за допомогою яких було проаналізовано сучасний стан демографічної ситуації України

    • Облік населення
    • Природний рух населення
    • Статево - віковий склад населення
    • Демографічна ситуація в Донецькій області
    • Причини, що впливають на зміни чисельності населення

    Інші цікаві матеріали

    Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
    Розвиток ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...

    Геоекоінформаційна система екологічного моніторингу та кодування екологічної інформації
    Застосування нових інформаційних технологій для складання, аналізу і інтерпретації тематичних карт стало повсякденною необхідністю. Довгий час розвиток технології тематичної картографії і прогнозування природних і техно ...

    Комплексна фізико-географічна характеристика Австралії
    Австралія - найменший материк на Землі. Разом із прилеглими до неї островами вона цілком повністю лежить в південній півкулі. Назва цього материка, який був відкритий та заселений найпізніше, у порівнянні з іншими матер ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено