Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа – це комплекс правових, економічних, технічних, організаційних заходів, здійснення якого забезпечує вдосконалення земельних відносин, перехід до нового земельного устрою, що відповідає характеру, регульованої, соціально-орієнтованої ринкової економіки країни.
У системі земельної реформи можна вважати завершеною її першу ланку – зміну форми власності на землю внаслідок чого замість державної, а потім колективної, домінуючої в сільському господарстві, стала приватна власність на землю, яка закріплена за членами сільської спілки у вигляді документів сертифікатів на середню земельну частку (пай), які мають силу юридичного документа на землю.
За роки реформи істотно збільшено землеволодіння і землекористування громадян, що дає змогу підвищити рівень використання земельного фонду в цілому, збільшити виробництво сільськогосподарської продукції.
Аналіз проведення земельної реформи у нашій країні показав що за 12 років виконано значний обсяг робіт, зокрема подолано державну монополію на земельну власність, яка існувала 70 років і проведено роздержавлення земель, сформовано землі запасу та резервного фонду; розпайовано землі недержавних сільськогосподарських підприємств, передано землі у власність недержавних сільськогосподарських підприємств. Тобто виникла потреба у розв’язанні проблем, що стосуються різних форм власності та господарювання, визначення ціни землі, умов оренди і застави, плати на землю, формування інфраструктури ринку.
Безумовно, що кінцевою метою земельної реформи необхідно вважати забезпечення більш ефективного використання земель та їх охорони.
Враховуючи значення земельної реформи та актуальності питань раціонального використання та охорони земель, їх зв'язок з земельним кадастром мною вибрано тему дипломної роботи:
«Земельний кадастр та аналіз використання земель на території Тишківської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області».
Дипломна робота складається з текстової частини, графічних матеріалів та таблиць (форм). Текстова частина складається з семи розділів, висновків і використано літератури. В першому розділі подано методичні та правові основи щодо використання земель а також проведено характеристику природних та економічних умов Тишківської сільської ради, поданий аналіз існуючого стану організації ведення земельного кадастру, зроблено аналіз існуючого використання земель.
На захист дипломної роботи представлена пояснююча записка з поданим вище змістом та графічна частина у наступному вигляді:
1. План існуючого використання земель Тишківської сільської ради.
2. Індексний кадастровий план.
3. Картограма агро виробничих груп грунтів.
4. Картограма розрахунку грошової оцінки земель сільської ради.
- Огляд літератури
- Загальні відомості про сільську раду
- Реєстрація земельних ділянок
- Облік кількості земель
- Облік якості земель
- Бонітування грунтів
- Економічна оцінка земель
- Грошова оцінка земель
- Формування території та встановлення меж сільської ради
- Роздержавлення і приватизація земель на території Тишківської сільської ради
- Охорона природи
- Охорона праці
- Економіка і організація робіт
Інші цікаві матеріали
Дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу як одного з елементів знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка
Однією з базових складових частин географічної освіти є
знання про найближче географічне оточення – природу рідного краю. Найбільш
ефективному і поглибленому засвоєнню краєзнавчого матеріалу сприяє активне
самостійне до ...
Республіка Індонезія
Республіка Індонезія в даний час, завдяки раціональної економічній
політиці і успішним реформам, перетворилася в аграрно-індустріальну державу. За
багатьма показниками цю країну вже зараз відносять до групи нових
індуст ...
Загальні відомості про топографічні знімання і знімальні мережі
Одним з основних завдань
геодезичної галузі в Україні є забезпечення народного господарства
топографо-геодезичною і картографічною продукцією. На сьогоднішній день на всю
територію України складені топографічні карти ма ...