Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Грошова оцінка населених пунктів Назавизівської сільської ради

У наш час, мабуть, вже мало кого може здивувати інформація про недостатність коштів місцевого бюджету на проведення різноманітних робіт. Проблеми, пов’язані з розірванням кола постійної недостатності наявних бюджетних коштів, покращення ситуації з наповненням бюджетів турбують сьогодні керівників усіх органів влади. Існує чимало пропозицій щодо можливості вирішення даного питання.

Завдяки проведенню у нашій країні земельної реформи, земля, нарешті отримала свою ціну, за її використання нині стягується земельний податок, орендна плата, здійснюється відшкодування збитків, заподіяних землевласникам та землекористувачам, швидкого розвитку набирає ринок земель. Концентруючись на бюджетних рахунках, платежі за землю є надійним джерелом їх наповнення. У країнах з розвинутою ринковою економікою понад 50% бюджетних надходжень становить саме земельний податок, а також мито від здійснення трансакцій з земельними ділянками. Для порівняння, сьогоднішній рівень цих надходжень до бюджету Івано-Франківської області становить близько 30%.

Одна з основних причин такої різниці в показниках надходжень полягає в несвоєчасному виконанні заходів, передбачених «Програмою земельної реформи». Серед цих заходів проведення робіт з інвентаризації та грошової оцінки земель.

Наявність оцінки землі дає можливість органам місцевого самоврядування реалізувати свої повноваження щодо охорони та раціонального використання земель, створення необхідної основи для формування ринку земель, фінансово - економічної бази місцевого самоврядування за рахунок використання коштів від плати за землю.

Грошова оцінка земель населених пунктів проводиться з метою створення умов для економічного врегулювання земельних відносин при передачі землі у власність, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі - продажу земельної ділянки та права оренди, ціноутворенні, визначенні ставок земельного податку, обліку сукупної вартості основних засобів виробництва, визначенні розміру внесків до статутних фондів акціонерних товариств.

Земля визнана Конституцією України основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Саме тому законодавець оцінку земель і земле оціночну діяльність відокремив від оцінки іншого майна та майнових прав у самостійний Закон внесенням змін в окремі законодавчі й нормативні акти.

Завдяки підвищенню якості проведення оцінки, за останні роки помітно зріс інтерес до регулювання земельних відносин у населених пунктах, де відбуваються процеси приватизації земель, за рахунок чого місцеві бюджети поповнюються коштами від плати за землю. При цьому слід підкреслити, що надходження до місцевих і державного бюджетів від плати за землі населених пунктів удвічі більші ніж від земель сільськогосподарського призначення, як займають майже у вісім разів більшу площу а земельному фонді країни.

Обсяги робіт із нормативної грошової оцінки земель населених пунктів і земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів по Україні становлять:

- із загальної кількості населених пунктів 29922 ( площею 7 млн.293 тис. га) проведено грошову оцінку земель по 17378 населених пунктах, що становить 58,1 % кількості населених пунктів та 64% їхньої загальної площі;

- грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проведена на площі 94,7 тис. га, або лише на 0,85 % їхньої загальної площі;

На даний час в економічний оборот включені тільки землі несільськогосподарського призначення.

Нові економічні відносини передбачають формування ефективного господаря - власника землі. Саме він повинен стати головним у розвитку товарно – грошових відносин та форм господарювання в створеному сприятливому економічному середовищі, забезпеченому відповідною ціновою політикою, стимулюючим оподаткуванням, наданням фінансово – кредитних ресурсів, функціонування ринку земель і створення ринкової інфраструктури у цілому.

В Надвірнянському районі Івано - Франківської області, на території якого і розташовані населені пункти села Мирне та Назавизів Назавизівської сільської ради, грошову оцінку проведено тільки в 15 з 31 населеного пункту.

У зв’язку із цим нами вибрано зазначену тему дипломної роботи.

При її виконанні ставилися наступні завдання:

- проаналізувати існуючий стан використання земель на території сільської ради;

- зібрати дані для проведення грошової оцінки земельних ділянок;

- провести розрахунки грошової оцінки земель населених пунктів та сільськогосподарського призначення на території Назавизівської сільської ради.

Відповідно до Законів України «Про плату за землю» та «Про оренду землі» дані грошової оцінки земель населеного пункту будуть застосовані для встановлення розмірів податку та орендної плати за землю на території населених пунктів с.Назавизів та с.Мирне.

    • Огляд літератури
    • Загальні відомості про населені пункти.
    • Уточнення планово - картографічної основи населених пунктів.
    • Складання карти ґрунтового покриву території населених пунктів.
    • Вихідна інформація для визначення базової вартості земель.
    • Виділення оціночних районів
    • Встановлення меж економіко-планувальних зон та
    • Визначення функціональних та локальних факторів у межах економіко-планувальних зон.
    • Нормативна грошова оцінка забудованих територій
    • Нормативна грошова оцінка земель, що використовуються як сільськогосподарські угіддя.
    • Розрахунок земельного податку
    • Розрахунок орендної плати за земельну ділянку.
    • Характеристика процесу робіт
    • Організація робіт підготовчого періоду
    • Організація робіт виробничого періоду
    • Опис процесів
    • Складання кошторису
    • Охорона праці і захист населення у надзвичайних ситуаціях
    • Аналіз робіт та виявлення потенціальних небезпек
    • Охорона навколишнього середовища

    Інші цікаві матеріали

    Рекреаційні ресурси України
    Рекреаційні ресурси - сукупність природних та антропогенних об'єктів і явищ, що їх можна використовувати для відпочинку, лікування й туризму. Природні рекреаційні ресурси - це особливості природи, природні та природно-т ...

    Північно-Кавказький економічний район Росії
    Склад Північно-Кавказького економічного району: Ростовська область, Краснодарський край, Ставропольський край; Республіки: Адигея, Дагестан, Інгушетія, Кабардино-Балкарська, Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія і Чеченс ...

    Кліматичні фактори
    Актуальність теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено