Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Генезис океану

Об’єкт: океан.

Предмет: генезис океану.

Мета курсової роботи: встановити походження світового океану.

Завдання: підрозділ Світового океану на окремі частини, будова земної кори в області океанів, основні риси рельєфу дна Світового океану, рельєф дна океанів; процеси нагрівання й охолодження морської води, тепловий баланс моря, розподіл температури води на поверхні Світового океану; причини коливання рівня океану, хвилі в океанах, течії.

Гіпотеза: Світовий океан має власне походження, але існують різні версії його походження.

Методи дослідження:

1. Метод опису.

2. Метод узагальнення.

3. Аналіз та синтез.

4. Літературний метод.

5. Метод картографування.

6. Графічний метод.

Простір Землі, покритий водами океанів і морів, являє собою безперервну водяну оболонку, називану Світовим океаном. Світовий океан розчленовує сушу на окремі материки, острови й архіпелаги. З загальної площі поверхні Землі 510 млн. км2 на долю суші приходиться всього 149 млн. км2, або 29%. Інші 361 млн. км2, або 71%, зайняті поверхнею Світового океану.

Суша і вода розподіляються по поверхні Землі нерівномірно: більша частина суші зосереджена в північній півкулі (39% площі займає суша і 61% вода), у південній переважає водна поверхня (площа води 81%, суші 19%).

Нерівномірність у розподілі поверхні води і суші зберігається при будь-якому перетині, по якому земна куля розділяється на дві півкулі. Можна вибрати таке положення великого кола, при перетині по якому земна куля розділиться на дві таких півкулі, що в одній з них буде розташована більша частина водної поверхні, в іншому — більша частина поверхні суші. Перша півкуля називається океанічною, друга — материковою. Полюс водної півкулі знаходиться до південному-сході від Нової Зеландії, полюс материкової — біля устя р. Луари у Франції. В материковій півкулі цілком знаходяться материки Європа, Азія, Африка, Північна Америка і частина Південної Америки, у водній — більша частина Тихого океану і південні частини Атлантичного й Індійського океанів. У материковій півкулі поверхня суші складає 47%, води 53%, в океанічній — відповідно 9 і 91%. Таким чином, навіть у материковій півкулі водна поверхня переважає над поверхнею суші.

    • Підрозділ Світового океану на окремі частини
    • Будова земної кори в області океанів
    • Основні риси рельєфу дна Світового океану
    • Рельєф дна океанів
    • Процеси нагрівання й охолодження морської води
    • Тепловий баланс моря
    • Розподіл температури води на поверхні Світового океану
    • Причини коливань рівня
    • Хвилі в океанах
    • Течії

    Інші цікаві матеріали

    Землевпорядкування та кадастр
    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів. Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки ринкового ...

    Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
    Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень розвитку с ...

    Економічне положення Малайзії
    Малайзія - країна з економікою, що розвивається. Вона належить до групи найбільш багатих і розвинених країн, що розвиваються - до Нових Індустріальним Країнам (НІС). З 1970 року Малайзія почала перехід від економіки, ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено