Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу як одного з елементів знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка

Однією з базових складових частин географічної освіти є знання про найближче географічне оточення – природу рідного краю. Найбільш ефективному і поглибленому засвоєнню краєзнавчого матеріалу сприяє активне самостійне дослідження об’єктів рідної місцевості. Такі дослідження, які базуються на безпосередньому спостереженню природних процесі та явищ дозволяють краще розуміти останні, тобто не лише дивитися, а й бачити, не лише знати, а й розуміти.

Багато можливостей для пізнання природних процесів дає вивчення флювіальних процесів і створеного ними рельєфу, які є домінуючими на Криворіжжі. Неодмінним елементом флювіального рельєфу є яружно-балочний, необхідність пізнання якого є запорукою формування цілісного уявлення про природу рідного краю.

Отже актуальність теми: Дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу, як даного з елементів знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка визначається необхідністю створення сприятливих умов для поглибленого вивчення природи рідного краю в процесі позакласної роботи, використовуючи активні методи дослідження окремих природних об'єктів на заняттях географічного гуртка.

Об’єкт дослідження: яружно-балочний рельєф Криворіжжя і використання зібраних даних для пізнання природи рідного краю шляхом поглибленого вивчення окремих її елементів.

Гіпотеза: в своєму досліджені ми припустили, що чітке уявлення у учнів про форми рельєфу, створені флювіальними процесами, активна їх участь у самостійних спостереженнях за формуванням яружного балочного рельєфу в процесі позакласної роботи на заняттях географічного гуртка зроблять процес формування знань про природу рідного краю продуктивним. Мета кваліфікаційної роботи включає вивчення яружно-балочного рельєфу Кривбасу і використання зібраного матеріалу для формування знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка.

Відповідно до поставленої мети та висунутої гіпотези розв’язуються такі задачі:

1. Проаналізувати стан вивченості яружно-балочного рельєфу Кривбасу.

2. Розглянути умови формування яружно-балочного рельєфу Криворіжжя.

3. Охарактеризувати основні форми яружно-балочного рельєфу.

4. Дослідити антропогенні зміни яружно-балочного рельєфу.

5. Виявити можливості занять географічного гуртка для активного поглибленого вивчення окремих її елементів.

Методологічною основою дослідження є концепція взаємодії суспільства і проброди – ієрархічно-структурних у просторі і часі над систем географічної оболонки.

Основними методами досліджень є польові методи, картографічні спостереження, аналіз, систематизація, а також методи анкетування, вивчення наукової літератури, педагогічний експеримент.

Структура та обсяг роботи:

Кваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури.

    • Вивченість яружно-балочного рельєфу
    • Умови формування яружно-балочного рельєфу
    • Характеристика яружно-балочного рельєфу Кривбасу
    • Впровадження досліджень окремих елементів природи рідного краю на заняттях географічного гуртка.
    • Дослідно-експериментальна програма використання занять географічного гуртка для вивчення яружно-балочного рельєфу рідного краю
    • Результати дослідно-експериментальної роботи
    • Небезпека атмосферної електрики і захист від неї

    Інші цікаві матеріали

    Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
    Земельна реформа – є складовою частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа – це комплекс правових, е ...

    Країни Бенілюксу та Нідерланди
    Бенілюкс — це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...

    Особливості розміщення продуктивних сил Закарпаття
    Закарпаття – мальовничий куточок України, має унікальне геополітичне та географічне положення. Розташоване на крайньому південному заході України, займає південно-західну частину Українських Карпат і Придунайську низови ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено