Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Великі географічні відкриття

Періоду розкладання феодалізму і виникненню капіталістичних відносин передували Великі географічні відкриття, що зіграли важливу роль у переході до буржуазного способу виробництва.

Великі географічні відкриття були викликані розвитком продуктивних сил суспільства, ростом товарно-грошових відносин і необхідністю золота і срібла для подальшого звертання засобів, тому що гроші поступово ставали саме засобом звертання.

У рамках відомого європейцям світу необхідних джерел золота і срібла не було. У той же час на Сході, по представленнях європейців, таїлися невичерпні багатства: пряності, дорогоцінні метали, шовкові тканини і т.д. Оволодіння Сходом ставало дуже привабливим. Золото шукали мандрівники. Знаючи про існування Індії і Китаю, мандрівники шукали до них складні шляхи, споряджали експедиції.

    • Розвиток географічних ідей в епоху великих географічних відкриттів
    • Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.
    • Відкриття португальцями морського шляху в Індію.
    • Перша подорож Колумба.
    • Результати великих географічних відкриттів.

    Інші цікаві матеріали

    Історія досліджень печер в Україні
    Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою пі ...

    Регіональна економіка сільського господарства України
    Україна – самостійна суверенна держава українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7 тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають територіальною базою розм ...

    Рекреаційні ресурси, їхня характеристика та оцінка
    Рекреаційні ресурси - сукупність природних та антропогенних об'єктів і явищ, що їх можна використовувати для відпочинку, лікування й туризму. Природні рекреаційні ресурси - це особливості природи, природні та природно-т ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено