Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Країни Північної Європи

Північна Європа становить приклад позитивної інтеграції економіки країн з різним рівнем ринковості і соціальної орієнтації. Як не дивно, повідомлень про господарство цих країн у нашій літературі вкрай мало. У підручниках із світової економіки вони теж обходяться мовчанням. Причина цього бачиться в тім, що економіки цих країн сполучають у собі риси соціалізму і ринку і тому становлять не дуже вигідний обєкт аналізу для прихильників суто ринкових моделей економіки. Так само обходиться мовчанкою економіка Куби, Північної Кореї, Білорусі, Китай досліджується тільки у розрізі впровадження в ньому капіталістичних форм економіки.

Автори пишуть про те, що нині чітко виділилися появи економічних і соціальних проблем на Півночі Європи. Їх досить багато, а ступінь гостроти уже вказує на те, що і Скандинавські держави не створили досконалих форм організації економіки. Не випадкове звертання Н. С. Плевако до кризи шведської моделі, а А.Р. Тер-Саркісова - до проблем норвезької економіки. З іншого боку, країни Північної Європи відчувають вплив мегафакторів, що стимулюються глобалізацією, які є нині головним діючим процесом епохи. Інформацію про країни Північної Європи можна відшукати в основному в російських журналах «Мировая економика и международные отношения» (МЭиМО). Інтерес Росії до цих країн викликаний багатовекторними зв'язками з ними в різних напрямках, довгостроковим співробітництвом у сфері екології, транспорту, військового потенціалу, спільністю умов і шляхів розвитку країн Північної Європи і власних північних районів (Карелія, Крайня Північ і ін.)

Глобалізація, як відомо, вимагає відкритості економіки, але далеко не всі країни Північної Європи готові відкрити навстіж двері цьому монстру, що стирає всі розходження між країнами. У Росії для цього є свої причини. Вони обумовлені технологічною відсталістю. У Фінляндії, Швеції і Норвегії вони більше визначаються характером і формою їх інтеграції з Європейським союзом [21].

У всякому разі, у цих країн є багато спільного, що може об'єднати їх зусилля по закріпленню місця, гідного для кожної північної держави, на світовому ринку товарів і послуг.

Нині чітко намічається тенденція трансформації національних ринків північноєвропейських країн у ринок єдиного північного субрегіону. Неминучість цього процесу означає удосконалювання інтеграційних форм економічних зв'язків між країнами Північної Європи.

Наявність таких проблем і відсутність у достатній мірі літератури з цього приводу, а також закритість самих країн обумовлює актуальність проблеми вивчення їх господарства в контексті загальної світової економіки.

Досвід цих країн міг би стати повчальним для багатьох інших регіонів, а моделі їх економік – прикладом можливості відтворення особливого типу економічної системи із сильною соціальною орієнтацією.

Усе сказане визначає, чому об'єктом нашої роботи обрані країни Північної Європи.

Предмет дослідження – роль північноєвропейських країн у світовому господарстві.

Мета дослідження – визначення національної ідентичності північноєвропейських країн, особливостей їх господарства і моделей організації економік, аналіз зовнішньоекономічної діяльності, господарських проблем і перспектив.

Завданнями дослідження покладемо наступні:

- дати загальну характеристику господарствам країн Північної Європи;

- визначити інтеграційні моделі їх взаємодії зі світовим господарством;

- позначити проблеми розвитку північних країн і шляхи подолання перешкод на цьому шляху;

- охарактеризувати напрямки зовнішньоекономічної діяльності.

До країн Північної Європи відносяться: Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Бельгія, Нідерланди, Великобританія, Ісландія, частина Німеччини. У нашій роботі ми розглянемо господарство континентальних північноєвропейських країн.

    • Загальна характеристика країн Північної Європи
    • Геополітика країн Північної Європи
    • Інтеграційні процеси в Північному регіоні
    • Торгові відносини України з країнами Північної Європи

    Інші цікаві матеріали

    Географія та особливості розвитку розважального туризму в Бразилії
    Сучасний етап характеризується значними та глибокими змінами в світовій економіці та міжнародних відносинах. Спостерігається стійка тенденція подальшого зміцнення всебічного співробітництва країн, поглиблення інтеграцій ...

    Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва торгової точки
    Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадастр ...

    Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
    Управління земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено