Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

На землі на рідній

Існує наука про географічні назви – топоніміка. Саме вона дозволяє пояснити не тільки смисл назви мого села, а й встановити віхи його історії. Нині, коли небувало зріс інтерес громадськості до історичних знань, як ніколи набуває значення історія рідного краю. Вона невід'ємна частина історії нашої країни і дуже багата історичними пам’ятниками і документами, що зберігаються у державних архівах і музеях міст: Москви, Санкт-Петербургу, Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсона, Кривого Рогу, Нікополя та інших міст.

Моє село Ленінське розташоване зо 35 км. від районного центру і за 3 км від залізничної станції Підстепна Придніпровської залізниці. Населення 5000 чоловік. Йому підпорядковані селища Гранітне, Тік, Томаківка, Мар’ївка, Усть-Каменка, Червоний Тік. Село ще молоде, йому пішов тільки 51 рік.

На території району тече річка Кам'янка. Ґрунти – чорноземні, родючі. З природних копалин тут є марганцеві руди, боксити, нонтоніти (нікель-кобальтова руда), кварц, буре вугілля, граніт, вапняки. Тут вирощують зернові культури (пшениця, кукурудза, ячмінь). Тваринництво і садівництво займали до часів перебудови чимале місце в сільському господарстві району. Загальна площа – ліси, сади, водоймища, луки, пасовища. Виникло Ленінське під час будівництва Каховської ГЕС, коли на нове місце переселили мешканців двох сіл – Грушівки та Кута, територія яких мала стати дном водоймища Дніпра.

Обидва села мають давню історію. Ми, жителі с. Ленінського повинні знати хто ми, якого роду і хто наші предки, щоб повною мірою прилучитися до духовної культури українського народу, потрібних для національного відродження України.

    • Сива давнина минувщини
    • По козацьких стежках
    • Нове й старе про село
    • Ось тут бували знаменитості
    • Село на початку ХХ століття
    • Війна народна, священна війна
    • Відбудова
    • "Поема про море" О.Довженка
    • З усних переказів старожилів села Ленінське (вчитель-пенсіонер Н.П.Тульчевський)
    • Село і сучасність

    Інші цікаві матеріали

    Подільский економічний район
    Подільский економічний район має зручне економіко-географічне положення, вигідне транспортно-географічне положення. За розмірами території район посідає 4 місце серед економічних районів України ...

    Водоспади Південної Америки
    Навіть при побіжному погляді на карту Південної Америки одразу впадає в око яскраво виражена своєрідність будови її поверхні. Це країна високих гір, великих плоскогір'їв і низин. Уздовж усього західного узбережжя на т ...

    Продуктивні сили Полтавської області
    Полтавщина з 1036 року ввійшла до складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими полками (Переяславським, Іркліївськи ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено