Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

На землі на рідній

Існує наука про географічні назви – топоніміка. Саме вона дозволяє пояснити не тільки смисл назви мого села, а й встановити віхи його історії. Нині, коли небувало зріс інтерес громадськості до історичних знань, як ніколи набуває значення історія рідного краю. Вона невід'ємна частина історії нашої країни і дуже багата історичними пам’ятниками і документами, що зберігаються у державних архівах і музеях міст: Москви, Санкт-Петербургу, Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсона, Кривого Рогу, Нікополя та інших міст.

Моє село Ленінське розташоване зо 35 км. від районного центру і за 3 км від залізничної станції Підстепна Придніпровської залізниці. Населення 5000 чоловік. Йому підпорядковані селища Гранітне, Тік, Томаківка, Мар’ївка, Усть-Каменка, Червоний Тік. Село ще молоде, йому пішов тільки 51 рік.

На території району тече річка Кам'янка. Ґрунти – чорноземні, родючі. З природних копалин тут є марганцеві руди, боксити, нонтоніти (нікель-кобальтова руда), кварц, буре вугілля, граніт, вапняки. Тут вирощують зернові культури (пшениця, кукурудза, ячмінь). Тваринництво і садівництво займали до часів перебудови чимале місце в сільському господарстві району. Загальна площа – ліси, сади, водоймища, луки, пасовища. Виникло Ленінське під час будівництва Каховської ГЕС, коли на нове місце переселили мешканців двох сіл – Грушівки та Кута, територія яких мала стати дном водоймища Дніпра.

Обидва села мають давню історію. Ми, жителі с. Ленінського повинні знати хто ми, якого роду і хто наші предки, щоб повною мірою прилучитися до духовної культури українського народу, потрібних для національного відродження України.

    • Сива давнина минувщини
    • По козацьких стежках
    • Нове й старе про село
    • Ось тут бували знаменитості
    • Село на початку ХХ століття
    • Війна народна, священна війна
    • Відбудова
    • "Поема про море" О.Довженка
    • З усних переказів старожилів села Ленінське (вчитель-пенсіонер Н.П.Тульчевський)
    • Село і сучасність

    Інші цікаві матеріали

    Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
    Обмірковуються підходи в оснащенні наземних рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є зкомплексована СН із ...

    Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт
    Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території Житомирськ ...

    Особливості розвитку продуктивних сил Болгарії
    Україна є постсоціалістичною державою для якої характерні ряд специфічних особливостей розвитку відмінних від інших країн світу. Тому узагальнення досвіду розвитку господарства інших постсоціалістичних країн є важливим ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено