Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природно-ресурсний комплекс Коломийського району

Природні продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищення якості життя. До них відносяться компоненти і сили природи, суспільна корисність яких позитивно або негативно змінюється в результаті трудової діяльності людини використовуються або придатні для використання як засоби праці (земля, водні ресурси), джерела енергії, сировина і матеріали (мінерали, ліси) безпосередньо як предмети споживання (гриби, квіти, продукти рибальства), рекреаційні (місця відпочинку). Для Коломийського району, який за площею 1026 км є одним з найбільших в Івано-Франківській області, дана тема є надзвичайно важливою як в економічному, так і в соціальному аспекті. В даний час, коли рівень незайнятості трудових ресурсів міста і району в суспільному господарстві становить біля 70%, активне освоєння природних продуктивних сил могло б різко зменшити цей негативний показник. А також вивести територію з глибокої економічної кризи, розвинувши ті галузі економіки, які були б ефективними в умовах ринкового господарства. Це стосується в першу чергу освоєння корисних копалин, які мають не тільки місцеве, але і регіональне значення, в тому числі рекреаційні ресурси гірської частини Коломийського району з своїми природно-кліматичними умовами та лікувальними мінеральними водами.

Територія району знаходиться в двох природно-географічних ландшафтах - на сході рівнинному - це Коломийсько-Снятинська рівнина, яка розміщена в долині річки Прут, і західна гірська - це частина Покутсько-Буковинського масиву Українських Карпат. Він багатий на різноманітні продуктивні сили як місцевого, так і обласного значення. В першу чергу це стосується мінеральних і лісових ресурсів. Більшість корисних копалин в цій місцевості були розроблені ще коли Галичина входила у склад Австро-Угорської держави і мали загальнодержавне значення. Курортна зона Слободо-Рунгорська з 1920-1939 pp. була найбільша в Станіславівському воєводстві Польщі і приймала на відпочинок і лікування громадян з країн Європи. Рекреаційне значення мав не тільки клімат але і мінеральна вода і місцеві грязі. Проте в роки II світової війни курортна зона була знищена, а в радянський час поновлена тільки на місцевому рівні.

Питання природних продуктивних сил глибоко розробляється в науковій літературі в середині 80 і 90 років у економічній географії в першу чергу такими ученими як В.П. Руденком, П.Г.Шищенком, П.Я.Баклановим, І.А.Горленко, М.Д.Пістуном, М.Г.Ігнатенком, а також в економіці в предметі "Розміщення продуктивних сил" економістами А.А.Мінцем, Є.П.Качаном, В.Н.Степановим, Б.І.Пасхавером, А.Е.Юзефовичем та іншими.

В даний час певні теоретичні основи природних продуктивних сил в економічній географії і природо-ресурсного потенціалу в економіці розроблені різнопланово і багатосторонньо, але вивчення даного питання на макроекономічному рівні адміністративних територій, зокрема регіонів України ще недостатньо. Тому тема “Економіко-географічна оцінка природних продуктивних сил Коломийського району” дасть певні відомості про природо-ресурсні можливості території і перспективи господарства району при їх освоєнні.

    • Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
    • Мінерально-сировинний комплекс
    • Лісоресурсний комплекс
    • Фауністичний комплекс
    • Природно-рекреаційний комплекс

    Інші цікаві матеріали

    Країни Бенілюксу та Нідерланди
    Бенілюкс — це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...

    Розміщення продуктивних сил Київської області
    Кожна людина, становлячи частину людського суспільства, живе на деякій території, де відбуваються певні економічні явища. Для неї, як для інтелектуальної одиниці всесвіту, дуже важливо знати ці явища, адже саме вони, в ...

    Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області
    Україну часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини. ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено