Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС
Термін "Земля" має багато визначень. Для економіста це ресурс для прискорення економічного розвитку, для юриста частина простору від центра землі до неба з набором різноманітних прав для визначених цілей. Для більшості - це просто місце людської діяльності. Група експертів ООН (1985) визначає термін "земля" як область поверхні землі разом з водою, ґрунтом, каменями, корисними копалинами нижче і повітрям вище її.
Фактично, інформація про формування земельних відносин відноситься до періоду починання сільськогосподарської діяльності племен. І хоча існує думка, що в той час, коли племена були нечисленними, землі вистачало на усіх, існують історичні свідчення, що навіть у цей період велися війни за землі кращої якості, при цьому, деякі племена спеціально кочували для того, щоб використовувати по можливості велику земельну територію. Частина цих народів і до тепер зберегли подібний підхід до володіння землею. Інші племена кочували не повертаючись на вже "освоєні" ділянки.
Кадастри ведуться майже у всіх країнах світу і безпосередньо зв'язані з поняттями обліку, оцінки стану і використання природних ресурсів, інженерної діяльності, екології і передбачають виділення однорідних за своїми правовими й економічними умовами територіальних одиниць, їхнє картографування й опис їх кількісних і якісних характеристик.
Термін кадастр найчастіше зв'язують з поняттям "нерухомість" чи методично обладнаним інвентарем усього нерухомого майна, заснованого на визначенні границь і графічному представленні на картах і нерозривно зв'язаного з архівом, що містить дані про стан, права і використання нерухомості".
Термін "кадастр" розповсюджений в усьому світі. З кадастром тісно зв'язаний термін "кадастрова зйомка" (Cadastral Survey), що передбачає зйомку границь ділянок нерухомої власності. Поняття кадастру включає також систему даних, необхідних для оподатковування об'єктів нерухомості і реєстрації юридичних прав.
В англомовних країнах широко використовуються терміни "земельний реєстр" (Land Register) і "реєстр власності" (Property Register). Під земельним чи юридичним реєстром (Legal Register) розуміють державний реєстр юридичних прав і інших юридичних зведень про нерухому власність (Real Estate Register). Державний реєстр містить описові, геометричні, картографічні та інші зведення про нерухому власність.
Широко розповсюджений також термін багатоцільовий кадастр (Multipurpose Cadastre), що використовується для визначення комплексної земельно-інформаційної системи (Land Information System), і який поєднує різні реєстри і кадастри (наприклад ґрунтів, землеволодінь, населення, інженерних мереж і ін.).
Кадастр - підсумок довгого історичного розвитку. Аналіз кадастрової діяльності в минулому дозволяє краще організувати її в даний час, і дозволить з більшою впевненістю прогнозувати майбутні перспективи.
Необхідність гарантування громадянам власності на землю і забезпечення зборів податків з античних часів стала основою для створення і підтримки земельного кадастру.
- Кадастр як система реєстрації землі.
- Індексна карта – основа ведення кадастру.
- Кадастрові бази даних.
- Порівняння форматів цифрових карт.
- Технологічна послідовність автоматизованого розпізнавання об'єктів на цифрових растрових зображеннях.
- Реалізації методу розпізнавання графічних образів в системі ведення земельного кадастру.
- Застосування програм MapInfo для ведення земельного кадастру з автоматизованим розпізнаванням графічних образів.
- Перспективи застосування технологій розпізнавання графічних образів при веденні земельного кадастру
Інші цікаві матеріали
Створення топографічного плану стереографічним методом на Жмеринському
Фотограмметрія вивчає властивості
фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для
вимірювання і перетворення фотознімків. Фотограмметрія особливо поширена в
топографії. Переважна більшість ка ...
Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадастрових ...
Комплексна фізико-географічна характеристика Австралії
Австралія
- найменший материк на Землі. Разом із прилеглими до неї островами вона цілком
повністю лежить в південній півкулі. Назва цього материка, який був відкритий
та заселений найпізніше, у порівнянні з іншими матер ...