Торгівля
До соціальної сфери належать також торгівля (державна, кооперативна, приватна) і підприємства масового харчування. На їх розміщення впливають особливості розселення в районі [8].
Торгівля і масове харчування тісно пов'язані з виробництвом. За останні роки набула розвитку приватна торгівля. Заклади торгівлі розміщуються майже в усіх населених пунктах району. Заклади громадського харчування, продовольчі, промтоварні, а також спеціалізовані магазини функціонують у селищах міського типу і великих селах району. У невеликих населених пунктах, зазвичай, по одному магазину, де продають промислові та продуктові товари широкого вжитку. У структурі роздрібного товарообігу переважають непродовольчі товари (понад 59 %), серед них одяг, взуття, галантерейні вироби.
На регіональному споживчому ринку досягнуто значного рівня насиченості продовольчими та непродовольчими товарами, забезпечено їх стабільне постачання та недопущення товарного дефіциту. Обсяг роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі та ресторанного господарства протягом минулого року склав за попередніми даними понад 27,0 млн. грн. Основну питому вагу в об’ємі товарообороту займає райспоживспілка, товарооборот якої склав 9,6 млн. грн. (139 % до 2009 року) На даний період споживча кооперація району нараховує 22 магазини (56 в 2007р, 23 - в 2009 р.) і 8 підприємств громадського харчування (11 в 2007р., 9 - в 2009 році). Через стаціонарну кооперативну мережу обслуговуються жителі 22 населених пунктів [16]. Збільшення товарообороту по райспоживспілці пояснюється не розширенням торговельної мережі в районі, а перш за все підвищенням вартості на окремі товари.
Торгівля і масове харчування тісно пов'язані з виробництвом. Заклади громадського харчування (кафе, магазини) розміщуються у кожному населеному пункті району. Окрім магазинів, кафе у смт. Чемерівці, с. Зарічанка розташовані ринки, в яких здійснюється продаж продуктів харчування, одягу, взутя, трикотаж, галантерея, а також здійснюється продаж тваринництва.
Основними проблеми галузі є незначний спектр даними послугами, погана забезпеченість усіма видами товарів і монополізація галузі у невеликих населених пунктах.
Головним заходом для подолання даних проблем в Чемеровецькому районі є проведення контролю за якістю та ціною послуг, що надаються даною галуззю.
Інші цікаві матеріали
Вплив природно-ресурсного потенціалу на соціально-економічний розвиток Миколаївського регіону
Миколаївська область входить до складу
Причорноморського економічного району, до якого окрім Миколаївської області
входять: Одеська та Херсонська області та Автономна республіка Крим. Площа
району -113,4 тис.км2. Специф ...
Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток
ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та
природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку
відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...
Розміщення продуктивних сил Кіровоградської області
Розміщення
продуктивних сил - динамічний стан, що характеризує
розподіл продуктивних сил за територією відповідно до природних, економічних,
соціальних умов і факторів, який визначається особливостями територіального
п ...