Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природно-антропогенні ресурси України, їх класифікація і оцінювання для потреб рекреації

Дедалі інтенсивніше зростає роль організації відпочинку для регенерації життєвих сил людини, витрачених у процесі праці. Завдяки вдалому сполученню умов для рекреації в окремих країнах склались потужні комплекси відпочинку та оздоровлення

Рекреація - це відтворення фізичних і духовних сил людини, затрачених у процесі праці. Сутність рекреації полягає у задоволенні всебічних потреб людини, пов’язаних із оздоровленням, відпочинком та змістовним проведенням часу в період дозвілля. З економічної точки зору рекреація спрямована на відтворення робочої сили, на формування споживчого попиту як на товари, так і на послуги. Своєю діяльністю вона прискорює розвиток господарства певної території, розширює сферу прикладення праці, суттєво впливає на структуру балансу грошових доходів і витрат населення, активізує приплив іноземної валюти.

Україна має великі передумови для розвитку рекреаційних територій, які обумовлені наявністю природних ресурсів, різноманітних природних лікувальних ресурсів, мережею закладів і необхідної інфраструктури.

Своєю діяльністю вона прискорює розвиток господарства певної території, розширює сферу прикладання праці. Суттєво впливає на структуру балансу грошових доходів і витрат населення,активізує приплив іноземної валюти. Раціональне використання найцінніших природних чинників неможливе без адекватного наукового обґрунтування, постійної розробки нових методів лікування та реабілітації і удосконалення традиційних методик.

Формування державної стратегії розвитку рекреаційного господарства України і курортно-рекреаційного природокористування є актуальною проблемою у зв’язку з екологічною ситуацією, а також основою для взаємодії органів державної влади України та її суб’єктів щодо забезпечення комплексного використання природно-рекреаційних ресурсів,потенціалу рекреаційного господарства, інноваційних форм розвитку підприємництва у рекреаційній сфері.

Актуальність теми

полягає у вивченні природно-антропогенних рекреаційних ресурсів України та проектування перспектив розвитку рекреаційної сфери в умовах розвитку та глобалізації ринку рекреаційних послуг.

Об`єкт дослідження

: рекреаційні ресурси.

Предмет дослідження

: природно-антропогенні рекреаційні ресурси України, на базі яких здійснюється рекреаційна діяльність.

Метою роботи

є вивчення та дослідження природно-антропогенних ресурсів які розташовані на території України

Завданням роботи

є залучення об’єктів природно-заповідного фонду до рекреаційної сфери, виявлення проблем та перспектив розвитку рекреаційної діяльності в Україні.

Методи дослідження

: теоретичні методи (аналіз періодичних видань та наукової літератури), огляд програм туристичних агентств, дослідження інформації, наданої туристичними сайтами тощо.

Курсова робота складається з вступу, двох розділів, висновків,списку використаних джерел, діаграм,таблиць та картосхем.

    • Основні підходи до визначення поняття «рекреаційні ресурси» у працях вітчизняних та зарубіжних вчених
    • Види і класифікація природно-антропогенних рекреаційних ресурсів
    • Методика оцінювання природно-антропогенних ресурсів
    • Об’єкти ПЗФ України як рекреаційні ресурси
    • Рекреаційна діяльність на основі територій ПЗФ України
    • Проблеми та перспективи використання природно-антропогенних ресурсів України

    Інші цікаві матеріали

    Ландшафти
    Природа – це найважливіше та найголовніше джерело задоволення усіх матеріальних і духовних потреб людини. Людське суспільство безперервно взаємодіє з нею. Для людини природа має дуже багатообразне значення: наукове, мат ...

    Характеристика Нової Зеландії
    Нова Зеландія - найкрасивіша країна світу. Цей дивовижний оазис райського життя розташований в південно-західній частині Тихого океану, на двох чудових островах - Південному та Північному, розділених протокою Кука, а так ...

    Гірські зледеніння Азії ґенеза, географія, прогноз розвитку
    Актуальність теми. Гірські льодовики - льодовики в горах. Характерна їх особливість - наявність чітко виражених областей живлення, тобто фірнових басейнів, у межах яких відбувається накопичення снігу та подальше його пе ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено