Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Комплексна фізико-географічна характеристика Австралії

Австралія - найменший материк на Землі. Разом із прилеглими до неї островами вона цілком повністю лежить в південній півкулі. Назва цього материка, який був відкритий та заселений найпізніше, у порівнянні з іншими материками, походить від латинського слова australis - південний.

На півночі біля берегів Австралії розташовані острови Мелвілл, Батерст, Грут - Айленд та інші, на півдні Тасманія, Кінг, Фліндерсі і Кенгуру. На заході найбільшим островом вважається Дерк - Хартог, а на сході - Фрейзер.

Австралію омивають води Тихого й Індійського океанів. Вона не пов’язана суходолом з жодним материком. Тома Австралію, враховуючи також її невеликі розміри, часом називають материком - островом.

Природа Австралії різноманітна в великій мірі, ніж природа інших материків, окрім Антарктиди. Її відмінність полягає у древності ландшафтів, своєрідності та ендемізмі, древності органічного світу, особливостях освоєння та зміні природних умов людиною.

Враховуючи те, що дослідження у Австралії розпочались найпізніше, вона ще містить у собі багато загадок і таємниць.

Коли ми починаємо говорити про Австралію, то одразу приходить на думку різноманітність її флори і фауни. Одразу згадується типовий її представник і мешканець, розміщений навіть на державному символі країни, - кенгуру.

Австралія - континент, де знайшли собі сприятливі умови для проживання і розмноження сумчасті.

Територія країни являє собою суцільний заповідник, адже типові і водночас рідкісні представники фауни перебувають під загрозою зникнення, що пов’язано з господарською діяльністю людини.

Деградація природного середовища особливо гостро відчувається аборигенами, традиційний спосіб життя яких у великій мірі залежить від поголів’я диких тварин, кількості їстівних рослин та стану водойм.

Разом із прекрасним різноманіттям рослинного і тваринного світу, казковими ландшафтами і цікавим расовим складом Австралія є чудесним місцем відпочинку для туристів. Окрім традиційних видів відпочинку для багатьох країн, зокрема гірськолижного туризму та пляжного відпочинку, Австралія пропонує дайвінг, серфінг, сафарі. Крім того, тут швидкими темпами розвивається екотуризм.

Отже, під час характеристики природних, кліматичних ресурсів досліджуваної території, можна дослідити стан природного середовища, його відповідність чи невідповідність для проведення екскурсій, турів та інших видів туризму.

    • Фізико - географічне положення Австралії
    • Геологічна будова та корисні копалини
    • Рельєф
    • Води
    • Ґрунти
    • Рослинність
    • Тваринний світ
    • Ландшафти та фізико-географічне районування

    Інші цікаві матеріали

    Порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів
    Територія України за всі роки свого існування зазнавала великих територіальних змін. Сучасна державна територія остаточно сформувалась у першій половині 50-х років нинішнього століття. Територія і населення району має с ...

    Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
    Обмірковуються підходи в оснащенні наземних рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є зкомплексована СН із ...

    Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради
    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів. Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки ринкового ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено