Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Кліматичні фактори

Актуальність теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від переміщення повітряних мас, і від властивостей підстилаючої поверхні.

Будь-який елемент (температура повітря, тиск, вітер, хмарність, опади і т.д.) характеризує один з кліматотвірних процесів. Величезна різноманітність кліматів земної кулі зумовлена такою самою різноманітністю процесів тепло- і вологообміну, циркуляція атмосфери. Причини, що визначають такі відмінності клімату у різних точках Землі, називають географічними факторами клімату.

Географічним факторами клімату можна назвати той елемент географічної оболонки, який впливає на клімат, але сам не є кліматотвірним процесом чи його складовою частиною. Основних таких факторів є сім: географічна широта, абсолютна висота, рельєф, що оточує дану територію, її віддаленість від морів і океанів, наявність океанічних течій, розміщення на материку (розміри і частини материка), характер підстилаючої поверхні (колір, рослинність, мікроформи рельєфу).

Клімат має величезне значення, оскільки під впливом основних факторів кліматоутворення - тепла, вологи, тривалості світлового дня - формується відповідна рослинність. З рослинами тісно пов’язані тварини. Господарська діяльність людини також обумовлюється кліматичними факторами. В більш сприятливих кліматичних умовах вища щільність населення, концентрація промисловості.

Об’єкт дослідження - характеристика кліматичних факторів.

Предмет дослідження - вплив кліматичних факторів на людину та навколишнє середовище.

Структура і об'єм роботи. Курсова робота включає 34 сторінки друкованого тексту. Складається з вступу, восьми пунктів, висновків і списку використаної літератури, що містить 10 джерел.

    • Головні фактори клімату
    • Промениста енергія
    • Температура
    • Освітлюваність
    • Відносна вологість і опади
    • Екологічна класифікація кліматів
    • Поняття про мега-, мезо-, і мікроклімат

    Інші цікаві матеріали

    Характеристика Нової Зеландії
    Нова Зеландія - найкрасивіша країна світу. Цей дивовижний оазис райського життя розташований в південно-західній частині Тихого океану, на двох чудових островах - Південному та Північному, розділених протокою Кука, а так ...

    Генезис океану
    Об’єкт: океан. Предмет: генезис океану. Мета курсової роботи: встановити походження світового океану. Завдання: підрозділ Світового океану на окремі частини, будова земної кори в області океанів, основні риси ре ...

    Регіональний аналіз Уральського економічного району
    Уральський економічний район розташований на стику територій двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький автономн ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено