Сучасні проблеми розвитку і розміщення металургійних районів України
Металургійний комплекс є одним з найголовніших комплексів держави. Без металургії як виробника конструкційних матеріалів неможливий розвиток машинобудування, а в зв'язку з цим і розвиток науково-технічного прогресу, її продукція є основою розвитку будівництва, усіх видів транспорту, особливо залізничного і трубопровідного. Вона має велике значення для оснащення необхідною технікою сільського господарства. Вони використовуються в усіх без винятку галузях народного господарства. Практично немає такого підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б продукцію чорної металургії, адже чорні метали - це основний конструкційний матеріал для виготовлення засобів та знарядь виробництва, від кількості та якості якого в значній мірі залежать рівень розвитку виробничих сил країни, темпи і масштаби технічного прогресу.
Для розвитку металургійного комплексу Україна має декілька сприятливих чинників:
). Близькість розміщення родовищ коксівного вугілля, залізної та марганцевої руд, вапняків і пісків;
). Густа мережа шляхів сполучень між родовищами;
). Велике і надійне джерело водопостачання, яким є Дніпро з його водосховищами;
). Розвиток металомісткого машинобудування;
). Велика місткість металобрухту;
Кольорова металургія - галузь промисловості з виробництва кольорових металів та їх сплавів(алюмінію , магнію, титану, міді, кобальту , олова), рідкісних та дорогоцінних металів.
Значення кольорової металургії дуже велике, продукти кольорової металургії використовуються в сучасній електроніці, ядерній техніці, приладобудуванні, ювелірній промисловості, медицині, в харчовій промисловості, у виробництві побутової техніки, автомобілебудуванні та інших галузях виробництва.
Провідними галузями кольорової металургії в Україні є алюмінієва, цинкова, магнієва, титанова, ртутна, феронікілева. Якраз ці галузі складають структуру кольорової металургії.
В металургії значно розвинуте комбінування виробництва. На її відходах працюють виробництва будівельних матеріалів, мінеральних добрив тощо. А отже, виивчення саме металургійного комплексу, є дуже важливим для України.
Предметом вивчення металургійного комплексу України являється розвиток і розміщення металургійного комплексу.
Мета цієї курсової роботи - вивчити структуру комплексу, фактори розміщення галузей. встановити взаємодію цього комплексу з іншими.
Завдання цієї курсової роботи - встановити вивчити соціально-економічну сутність і значення металургійного комплексу, передумови регіонального розвитку і розміщення металургійних районів України, сучасний стан та територіальну структуру розвитку і розміщення металургійних районів України, продукція ринку у внутрішній і зовнішній торгівлі, сучасні проблеми і перспективи розвитку і розміщення металургійного комплексу України.
При написанні цієї роботи були використані такі методи дослідження: статистичний, картографічний, метод максимуму і мінімуму, метод аналіз, та інші.
- Соціально-економічна суть, структура і значення металургійного комплексу України
- Передумови регіонального розвитку і розміщення металургійних районів України: природно сировинні, техніко-економічні, споживчі, історичні
- Сучасний стан та територіальна структура розвитку і розміщення металургійних районів України
- Місце та значення металургійних районів України у внутрішній та зовнішній торгівлі.
Інші цікаві матеріали
Топографічне знімання
В даному курсовому проекті тема, якого „організація комплексу
топографо-геодезичних робіт для інвентаризації земель” села Мамаївці
Кіцманського району Чернівецької області, об’єкт розміщення в селі Мамаївці
Кіцманськго ...
Місце та значення металургійного комплексу в економіці країни
Обрана тема є актуальною і важливою складовою економічної діяльності будь
якої держави світу, звісно Україна не є виключенням. Продукція металургійного
комплексу є основою індустріалізації національної економічної систем ...
Соціальна інфраструктура України
Розвиток
продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними
показниками:
- величина
валового суспільного продукту;
- національний
доход;
- частка
національного доходу для споживання та н ...