Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів

Територія України за всі роки свого існування зазнавала великих територіальних змін. Сучасна державна територія остаточно сформувалась у першій половині 50-х років нинішнього століття. Територія і населення району має складну історію.

Північно-Західний (Західно-Поліський) економічний район розташований на крайньому північному заході України. Район включає територію Волинської і Рівненської областе. Район займає вигідне прикордонне положення, що сприяє розвиткові культурних та економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Північно-Східний економічний район на відміну від Північно-Західного має вдвічі більшу територію. Йому належить третє місце в державі за площею і кількістю жителів. Північно-Східний економічний район належить до найбільш індустріальне розвинених районів України. Він простягається від берегів Дніпра на південному заході до Центрально-Чорноземного економічного району Росії на північному сході.

Північно-Західний економічний район розташований у таких природних зонах, як Українське Полісся та Лісостепова зона, таке розміщення характерне і для Північно-Східного району, але на відміну від Північно-Західного він також лежить у межах північної частини Степової зони. Зональність впливає на територіальну різноманітність розміщення сільського і лісового господарства, будівництва,транспорту, економічну ефективність галузей господарства.

Північно-Західний економічний район має низький рівень урбанізації (47%) і найнижчу щільність населення в Україні (50 чол./км²). Район виділяється серед інших тим, що демографічна ситуація не набрала тут надто загрозливого характеру, на відміну від Північно-Східного району, де в останні роки спостерігається від’ємний природний приріст населення. Середня густота населення Північно-Східного економічного району становить 76 чол./км², що значно більше ніж в Північно-Західному.

У Північно-Східному економічному районі склався потужний індустріальне-аграрний господарський комплекс. Він має складну структуру. Провідне значення має промисловість, на яку припадає 75% валового продукту народного господарства. Що стосується Північно-Західного економічного району, то в міжрайонному поділі праці України він виділяється паливною, машинобудівною, хімічною, лісовою деревообробною та фарфоро-фаянсовою галузями промисловості. Частка промислової продукції у загальному обсязі валової продукції складає 65%.

Північно-Західний соціально-економічний регіон займає особливе місце в геостратегічному контексті соціально-економічного та зовнішньополітичного розвитку України. Що стосується Північно-Східного економічного району, то він має низку проблем.

Метою

дослідження є порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів.

Для досягнення поставленої мети визначені такі завдання

:

. Загальна характеристика Північно-Західного і Північно-Східного економічних районів

. Природно-ресурсний

. Населення і трудові ресурси

. Функціонально-компонентна структура

. Проблеми та перспективи розвитку районів

Об’єктом

дослідження

є Північно-Західний і Північно-Східний економічні райони

Предметом

дослідження

є вивчення економіко-географічної характеристики Північно-Західного і Північно-Східного економічних районів.

    • Історія формування районів
    • Особливості економіко-географічного положення
    • Природно-ресурсний потенціал районів
    • Населення і трудові ресурси
    • Функціонально-компонентна структура
    • Машинобудування
    • Харчова промисловість
    • Легка промисловість
    • Паливно-енергетичний комплекс
    • Хімічна промисловість
    • Виробництво будівельних матеріалів
    • Лісова та деревообробна промисловість
    • Сільське господарство
    • Транспортний комплекс
    • Проблеми та перспективи розвитку районів

    Інші цікаві матеріали

    Австралія – держава і континет
    Австралійський Союз (англ. Commonwealth of Australia), Австралія (англ. Australia, від лат. austr ā lis"південний") - держава в Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та к ...

    Регіональний розвиток центрально-українського економічного району
    Проблеми регіонального розвитку центрально-українського економічного району – це проблеми невикористаних можливостей, нереалізованого потенціалу. Зменшення чисельності працездатного населення, депопуляція - свідчать про ...

    Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
    Управління земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено