Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Фізична географія Антарктиди та Антарктики

Актуальність теми.

Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько 1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Австралії і в півтора рази більше площі Європи.

Антарктида - останній ресурсний резерв людства, це останнє місце, де людство зможе видобувати мінеральна сировина після його вичерпання на п'яти обжитих континентах. Геологи встановили, що надра Антарктиди містять значну кількість корисних копалин - залізні руди, кам'яне вугілля, знайдені сліди руд міді, нікелю, свинцю, цинку, молібдену, зустрінуті гірський кришталь, слюда, графіт.

Своїми обрисами Антарктида злегка нагадує Північний Льодовитий океан і різко відрізняється від всіх інших материків - потужним шаром льоду покриває майже весь материк - це найбільші запаси прісної води, тому дослідження і вивчення Антарктиди займаються багато провідних країн світу в тому числі і Україна.

Антарктикою називається великий район земної кулі, розташований навколо Південного полюса і охоплює материк Антарктида з прилеглими шельфовими льодовиками і островами, а також омивають його води південних частин Атлантичного, Індійського і Тихого океанів.

Запаси нафти у Антарктиці складають більше 100 мільярдів тонн, а запаси газу - близько 15 трильйонів кубометрів. Також цей світовий резерв має в своєму розпорядженні великі запаси золота та інших корисних копалин.

Основні напрямки використання Антарктики в господарських цілях зосереджені в сфері рибальства і туризму. Будівництво шахт для видобутку вугілля відповідно до Протоколу щодо охорони навколишнього середовища Антарктики цілком заборонено.

Мета дослідження.

Вивчити історію відкриття та фізико-географічну характеристику Антарктиди та Антарктики в цілому. Дослідити господарське значення Антарктики.

Об’єкт дослідження.

Антарктида та Антарктика.

Предмет

дослідження.

Фізико-географічна характеристика Антарктики та Антарктиди.

Завдання дослідження

:

Вивчити історію відкриття та дослідження Антарктиди.

- Охарактеризувати рельєф та геологічну будову материка.

- Дати загальну фізико-географічну характеристику Антарктиці.

Дослідити глобальні проблеми і господарське використання Антарктики та Антарктиди.

-

Проаналізувати особливості флори і фауни.

Курсова робота складається зі вступу, обґрунтованого актуальністю, завданнями та метою дослідження, словником основних термінів. Відповідно до завдань розглянуті три розділи, висновки, список використаної літератури.

Містить

: сторінок 42

    • Антарктида. Антарктика. Геологічна будова
    • Льодовиковий покрив
    • Історичні особливості
    • Районування суші
    • Льодовиковий покрив і морський лід
    • Геологія материка
    • Рельєф Антарктиди
    • Клімат
    • Внутрішні води
    • Органічний світ
    • Господарське значення Антарктики
    • Сучасні проблеми
    • Міжнародно-правовий статус Антарктики

    Інші цікаві матеріали

    Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва
    Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадастрових ...

    Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
    Як і в тріангуляції та полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...

    Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
    Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відом ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено