Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Регіональний аналіз Уральського економічного району

Уральський економічний район розташований на стику територій двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький автономним округом, Свердловська, Челябінська області. Площа району 824 тис. км2, або 4, 8% території Росії.

Це один з найважливіших індустріальних районів країни. У міжрайонному поділі суспільної праці район виділяється важкою промисловістю. Головні галузі його ринкової спеціалізації - чорна та кольорова металургія, хімічна і нафтова промисловість, різноманітне машинобудування (особливо важке), лісова, целюлозно-паперова промисловість та індустрія будівельних матеріалів (виробництво азбесту, цементу, вогнетривкої цегли). Уралу належить не останнє місце у виробництві зерна (на півдні) та тваринницької продукції. Навколо великих міст і промислових центрів розвинене овочівництво.

    • Географія галузей господарського комплексу
    • Територіальна організація господарства

    Інші цікаві матеріали

    Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
    Обмірковуються підходи в оснащенні наземних рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є зкомплексована СН із ...

    Пустельні примітивні ґрунти
    Ґрунтозна́вство — наука про ґрунти, розділ інженерної геології, що вивчає склад, будову і властивості ґрунтів, закономірності їх формування і розвитку. Ґрунтознавство займається вивченням генезису, еволюції, біопро ...

    Адміністративно-територіальна реформа в Україні
    Адміністративно-територіальний поділ (АТП) - найбільш виразно помітна, юридично закріплена форма регіоналізації суспільства. Він являє собою поділ території держави на адміністративно керовані частини (адміністративно-т ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено