Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Республіка Індонезія

Республіка Індонезія в даний час, завдяки раціональної економічній політиці і успішним реформам, перетворилася в аграрно-індустріальну державу. За багатьма показниками цю країну вже зараз відносять до групи нових індустріальних держав, серед яких вона грає все більш важливу роль.

Індонезія, що володіє величезною територією, успішно долає труднощі, неминуче виникають перед країною, що розвивається з великою кількістю відсталих провінційних районів, піднімаючи зруйновану за роки правління Сукарно економіку. В Індонезії в даний час здійснюється «Економічне диво», що не уступає по стрімкому зростанню виробництва аналогічного процесу в Бразилії. Тому республіка Індонезія є однією з найбільш цікавих для вивчення і опису країн в азіатському регіоні.

Індонезія - величезна країна. Її 13 тисяч островів простяглися з одного кінця до кінця на 5 тисяч кілометрів. Територія країни складає 1.9 млн. км. кв. При населенні в 187 млн. чоловік і сотнях різних етнічних груп це - четверта за чисельністю населення країна в світі.

Адміністративно територія країна ділиться на 27 провінцій (включаючи Східний Тимор - колишню португальську колонію, анексовані у 1976 р.).

Офіційною мовою є індонезійська. Примітно, однак, що більшість населення (близько 80%) дотримується ісламу сунітського толку, в меншості - послідовники протестантизму і католицизму (приблизно 10%), буддизму, індуїзму, конфуціанства і анімізму.

За Конституцією 1945 Індонезія є унітарною республікою президентського типу. Цікаво, що президентська і парламентська форми правління вдало поєднуються в державний устрій Індонезії. Сильну виконавчу владу очолює президент (з 1968 р. - Сухарто, знову переобраний у березні 1993 р.), що є також головнокомандувачем збройними силами. Вищий орган законодавчої влади - Народний консультативний конгрес (1000 депутатів, з них половина - члени парламенту, інших - представників від партій, адміністративних одиниць, армії, професійних груп - призначає президент), який збирається не рідше 1 разу на 5 років. Поточні ж законодавчі функції здійснює однопалатний парламент - Рада народних представників (500 депутатів).

Індонезія відіграє зростаючу роль у міжнародних справах, будучи головою Руху неприєднання на період 1992-1995 рр., активним членом ООН і Організації Ісламська конференція (ОІК). У Південно-Східної Азії вона спирається на партнерів по АСЕАН, енергійно сприяє завершенню процесу камбоджійського врегулювання. Послідовно відстоюючи економічні та екологічні інтереси країн третього світу, вона в той же час підтримує вельми розвинені і взаємовигідні зв'язки з США, Японією, державами Європи.

Офіційна назва -

Республіка Індонезія.

Площа -

1.9 млн. км2 (15-те місце у світі). Населення - понад 230 млн осіб (4-те місце). Державна мова - індонезійська. Грошова одиниця - індонезійська рупія.

    • Географічне положення
    • Столиця
    • Герб Індонезії
    • Прапор Республіки Індонезії
    • Економічний потенціал Республіки Індонезія

    Інші цікаві матеріали

    Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області
    Україну часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини. ...

    Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
    Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відомо, в ...

    Розміщення продуктивних сил громадського харчування у Подільському економічному районі
    На сьогодні галузь громадського харчування в структурі комплексу надання послуг населенню посідає важливе місце в пріоритетах подальшого розвитку органів державного регулювання економіки. Ефективність проведення заходів, ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено