Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Калінінградська область на карті Європи

На основі рішень Потсдамської конференції (1945 р.) частину Східної Пруссії (район Німеччини) увійшла до складу Російської Федерації. До квітня 1946 року на цій території знаходився Кенігсберзький особливий військовий округ. Указом президії Верховної Ради СРСР від 7 квітня 1946 року була утворена Кенігсбергськая область у складі РРФСР, а в червні того ж року ця область була перейменована в Калінінградську.

У цей час Калінінградська область є самої західної територією Російської Федерації. Територія області - 15.1 тис. кв. км. Від Росії відокремлена Литвою і Білоруссю, на півдні межує з Польщею, на заході омивається Балтійським морем. Калінінградська - це єдина область, яка відокремлена від Росії іншими державами і сама найближча область Росії - Псковська - знаходиться від Калінінградської на відстані 600 км по залізниці.

До кінця 80-х років посилюється дефіцитність всіх видів ресурсів. Відбувається спад обсягів виробництва основних видів промисловості та сільського господарства. Посилюються бартерно-господарські операції між підприємствами та організаціями різних галузей економіки.

Етап соціально-економічного розвитку Калінінградської області розпочався після 1991 р., коли відбувся розпад СРСР. Область виявляється територіально ізольованою від решти частини Російської Федерації. Виникає принципово нове геополітичне становище. У 1992 р. в Російській Федерації розпочато проведення нових економічних реформ, в результаті яких стали цілком нові завдання, які потрібно було вирішувати в умовах, що змінилися.

Мета даної роботи - розглянути характеристику економічного району Росії - Калінінградська область.

    • Загальна характеристика економічного регіону
    • Природно-ресурсний потенціал
    • Населення та трудові ресурси
    • Рибопромисловий комплекс
    • Машинобудівний комплекс
    • Лісопромисловий комплекс
    • Агропромисловий комплекс
    • Територіальна організація в промисловості

    Інші цікаві матеріали

    Характеристика Нової Зеландії
    Нова Зеландія - найкрасивіша країна світу. Цей дивовижний оазис райського життя розташований в південно-західній частині Тихого океану, на двох чудових островах - Південному та Північному, розділених протокою Кука, а так ...

    Калінінградська область на карті Європи
    На основі рішень Потсдамської конференції (1945 р.) частину Східної Пруссії (район Німеччини) увійшла до складу Російської Федерації. До квітня 1946 року на цій території знаходився Кенігсберзький особливий військовий о ...

    Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
    Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна одиниця (область) на крайньому заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з на ...

    Головне меню

    Нафтова промисловість
    Водоспади світу
    Місто та його структура
    Історія географічної науки
    Проблеми сучасності
    Геодезія
    Всі матеріали

    Землевпорядкування

    У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

    Природні ресурси

    На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
     

    Геоморфологія

    Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

    Грунтознавство

    Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


    Наверх

    © www.novageografia.com - Всі права захищено