Природно-ресурсний потенціал регіону
Водні ресурси району незначні - 69,3 км3. Проте за водозабезпеченості і на душу населення, і на одиницю території Північний Кавказ займає одне з останніх місць у країні. Ускладнює використання водних ресурсів їх вкрай нерівномірний розподіл по території та сезонами року. У багатьох місцевостях, де воду активно використовують для зрошення (у басейнах річок Дону, Кубані, Тереку), положення з водою напружене. Тут немає значних озер, а саме велике водосховище - Цимлянське, площа якого становить 2702 км5, а обсяг 23,68 км3 (корисний - 11,54 км3).
Потенційні запаси підземних вод на Північному Кавказі становлять 34 876 тис. м3/добу (4% їх запасів по Росії в цілому), але тут найвища в країні ступінь їх використання (нарівні з Центрально-Чорноземний район) - 13,6%. Особливо велике споживання води з підземних джерел у Краснодарському краї (друге місце в Росії після Московської області).
Для району в цілому характерна невелика лісистість - близько 10%, Загальні запаси деревини становлять 0,7% від запасів Росії. Але лісові ресурси Північного Кавказу різко виділяються значимістю породного складу. Тут зосереджено 100% букової і 23% дубової деревини в Росії, поширені граб, явір та інші цінні породи дерев. Легкодоступні для розробки масиви (близько 25% усієї лісової площі) практично вже вирубані. Освоєння лісу не повинне знижувати його захисних функцій по відношенню до інших компонентів природних комплексів. У цих умовах надзвичайно важливо не тільки відновлювати і підвищувати продуктивність лісів, але й раціонально використовувати та зберігати наявні екологічні ареали.
Особливо цінні рекреаційні ресурси району. Найважливіший серед них - клімат. Широко відомі і використовуються в бальнеологічних цілях різні мінеральні води: азотні, азотно-метанові (мінералізація до 25 г / л) Нальчика, Майкопа, Махачкали, Каякенте,; азотні та метанові сульфідні термальні, хлоридні або хлоридно-гідрокарбонатно натрієвого складу ( мінералізація до 35 г / л) Сочі, Дагестану та ін Особливо багаті мінеральними джерелами північні передгір'я Великого Кавказу, чорноморський схил Кавказу. Багато їх у передгір'ях Ставропольського краю, Кабардино - Балкарії, Північній Осетії.
Унікальний і найбільш освоєний найстаріший рекреаційний район Росії - Кавказькі Мінеральні Води (бальнеологічні курорти П’ятигорська, Кисловодськ, Єсентуки, Залізноводська). Різноманітність мінеральних вод, висока ефективність лікування дозволили регіону Кавказьких Мінеральних Вод на протязі багатьох десятиліть залишатися провідним курортним районом Росії. Велико бальнеологічне значення цілющого мулу озера Тамбукан (близько П'ятигорська), бруду Чембургского озера (в околицях Анапи) і деяких лиманів Азовського моря. Незрівнянні естетичні рекреаційні ресурси Північного Кавказу, що грають важливу роль в його господарській спеціалізації. Це і засніжені найвищі гори, і ландшафти яскравою південної природи Причорномор'я, історичні пам'ятники і ін Все це створює особливу привабливість Північного Кавказу для туризму та альпінізму, лікування і відпочинку.
Інші цікаві матеріали
Економіко-географічна характеристика господарства Тернопільської області і рівень його транспортного забезпечення
Тернопільська
область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з
Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з
Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України. Тернопіль ...
Перспективи розвитку і розміщення господарського комплексу Житомирської області
Курсова робота показує, наскільки глибокими і
фундаментальними є знання, що набуті студентами при вивченні курсу,
характеризує вміння самостійно досліджувати окремі питання теми.
Курсова робота як важлива форма учбово ...
Рекогностування полігонометричних ходів
Рекогностування полігонометричних ходів — це
уточнення проекту ходів на місцевості і остаточний вибір місць закладання
пунктів.
При рекогностуванні перевіряють взаємну видимість
між пунктами і якщо вона відсутня, зді ...