Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальний огляд країн Південної та Південно-Східної Азії

Як культурний регіон Південна і Південно-Східна Азія є частиною мусонної Азії з поливним рисом і величезним скупченням людей. Місцеві відмінності пізніше бу­ли освячені релігіями. Серед пам'яток культурної спадщини найвідоміші мавзолей Тадж-Махал і печерні храми Аджанти в Індії, фрески Сігірії в Шрі-Ланці, храми Аг-корват у Камбоджі і Борободур в Індонезії.

Господарство.

Країни Південної і Південно-Східної Азії економічно найменш розвинуті в світі. Головне заняття населення - споживче землеробст­во, а в ньому - культура поливного рису. Батьківщиною рису є Індокитай. Рис вирощують переважно на алювіальних низовинах. Специфічною формою місце­вого ландшафту є терасовані під рисові чеки гірські схили. За трудомісткістю робіт їх порівнюють з єгипетськими пірамідами. Тільки в Пакистані і на північному за­ході Індії головна культура - пшениця. Поширені бобові і олійні культури, цукрова тростина, різноманітні овочі і фрукти, а також «хліб» екваторіального поясу маніок (касава). Важливе місце в раціоні місцевого населення належить рибі, яку виловлюють у навколишніх морях і внутрішніх водоймах. «Зелена революція» розв'язала продовольчу проблему. Експорт рису і кормового борошна з касави здійснює тільки Таїланд.

Важливою рисою екваторіального поясу є плантаційне господарство, засноване ще колонізаторами. На світовий ринок надходять каучук, продукти коко­сової і олійної пальм, банани, ананаси, чай, прянощі. Все це культури, що потребу­ють постійного зволоження і високих температур. Плантації вигідні не тільки еко­номічно, а й екологічно. Вони імітують умови екваторіального лісу, як і залиті водою рисові поля, запобігають ерозії грунтів. Територія, де сходяться кордони М'ян­ми, Таїланду і Лаосу, відома в світі як «золотий трикутник», - місце нелегального вирощування опіумного маку.

Мал.

Просушування рису

Мал. Плантація каучуконоса гевеї на острові Суматра

Ma

л. На рейді Сінгапура

Обробна промисловість здебільшого представлена ремонтними підприємствами і ремісничою переробкою продуктів сільського господарства. На зовнішній ринок над­ходять нафта з Індонезії і Брунею, олово з Індонезії, Малайзії, Таїланду, залізні, мар­ганцеві і хромові руди, слюда з Індії. Деревину експортують Малайзія і Індонезія. і За рівнем економічного розвитку в Південній і Південно-Східній Азії найбільш значними є країни: Індія, Бруней, Сінгапур.

Мал. Господарство Азії

Мал. Сільське господарство Азії

Бруней

(площа - 5,8 тис. км2, населення - 256 тис. чоловік) - маленький султанат на острові Калімантан. Це аналог малих нафтодобувних країн Перської затоки. Його благополуччя основане на прибутках від продажу нафти.

Сінгапур - острів, місто, держава (площа - 0,6 тис. км2, населення - 2,7 млн чоловік) - лежить на самому півдні материкової Азії, контролює шляхи через Ма­лаккську протоку. Це один з важливих центрів міжнародних комунікацій, фінансів і торгівлі. В 70-і роки в Сінгапурі на базі дешевої робочої сили, іноземних капіталів і технології вперше серед країн, що розвиваються, почали виникати новітні наукоємні виробництва. Сінгапур став індустріальне розвинутою країною. Виготовлені тут прилади, засоби зв'язку, електроніка вивозяться в США і Західну Європу. Останнім часом аналогічні виробництва з'являються в Малайзії, Таїланді і на Філіппінах.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Розміщення продуктивних сил Кіровоградської області
Розміщення продуктивних сил - динамічний стан, що характеризує розподіл продуктивних сил за територією відповідно до природних, економічних, соціальних умов і факторів, який визначається особливостями територіального п ...

Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...

Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими полками (Переяславським, Іркліївськи ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено