Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальний огляд країн Південної та Південно-Східної Азії

Як культурний регіон Південна і Південно-Східна Азія є частиною мусонної Азії з поливним рисом і величезним скупченням людей. Місцеві відмінності пізніше бу­ли освячені релігіями. Серед пам'яток культурної спадщини найвідоміші мавзолей Тадж-Махал і печерні храми Аджанти в Індії, фрески Сігірії в Шрі-Ланці, храми Аг-корват у Камбоджі і Борободур в Індонезії.

Господарство.

Країни Південної і Південно-Східної Азії економічно найменш розвинуті в світі. Головне заняття населення - споживче землеробст­во, а в ньому - культура поливного рису. Батьківщиною рису є Індокитай. Рис вирощують переважно на алювіальних низовинах. Специфічною формою місце­вого ландшафту є терасовані під рисові чеки гірські схили. За трудомісткістю робіт їх порівнюють з єгипетськими пірамідами. Тільки в Пакистані і на північному за­ході Індії головна культура - пшениця. Поширені бобові і олійні культури, цукрова тростина, різноманітні овочі і фрукти, а також «хліб» екваторіального поясу маніок (касава). Важливе місце в раціоні місцевого населення належить рибі, яку виловлюють у навколишніх морях і внутрішніх водоймах. «Зелена революція» розв'язала продовольчу проблему. Експорт рису і кормового борошна з касави здійснює тільки Таїланд.

Важливою рисою екваторіального поясу є плантаційне господарство, засноване ще колонізаторами. На світовий ринок надходять каучук, продукти коко­сової і олійної пальм, банани, ананаси, чай, прянощі. Все це культури, що потребу­ють постійного зволоження і високих температур. Плантації вигідні не тільки еко­номічно, а й екологічно. Вони імітують умови екваторіального лісу, як і залиті водою рисові поля, запобігають ерозії грунтів. Територія, де сходяться кордони М'ян­ми, Таїланду і Лаосу, відома в світі як «золотий трикутник», - місце нелегального вирощування опіумного маку.

Мал.

Просушування рису

Мал. Плантація каучуконоса гевеї на острові Суматра

Ma

л. На рейді Сінгапура

Обробна промисловість здебільшого представлена ремонтними підприємствами і ремісничою переробкою продуктів сільського господарства. На зовнішній ринок над­ходять нафта з Індонезії і Брунею, олово з Індонезії, Малайзії, Таїланду, залізні, мар­ганцеві і хромові руди, слюда з Індії. Деревину експортують Малайзія і Індонезія. і За рівнем економічного розвитку в Південній і Південно-Східній Азії найбільш значними є країни: Індія, Бруней, Сінгапур.

Мал. Господарство Азії

Мал. Сільське господарство Азії

Бруней

(площа - 5,8 тис. км2, населення - 256 тис. чоловік) - маленький султанат на острові Калімантан. Це аналог малих нафтодобувних країн Перської затоки. Його благополуччя основане на прибутках від продажу нафти.

Сінгапур - острів, місто, держава (площа - 0,6 тис. км2, населення - 2,7 млн чоловік) - лежить на самому півдні материкової Азії, контролює шляхи через Ма­лаккську протоку. Це один з важливих центрів міжнародних комунікацій, фінансів і торгівлі. В 70-і роки в Сінгапурі на базі дешевої робочої сили, іноземних капіталів і технології вперше серед країн, що розвиваються, почали виникати новітні наукоємні виробництва. Сінгапур став індустріальне розвинутою країною. Виготовлені тут прилади, засоби зв'язку, електроніка вивозяться в США і Західну Європу. Останнім часом аналогічні виробництва з'являються в Малайзії, Таїланді і на Філіппінах.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Ресурси Тернопільської області
Історія культури та ресурси Тернопільської області Тернопільська область, разом із Львівською та Івано-Франківською, є частиною історичної території – Галичини. Цей західноукраїнський регіон внаслідок політичних подій ...

Основні рекреаційні райони України та перспективи їх розвитку
Актуальність теми. Рекреація - діяльність, спрямована на відновлення продуктивних сил людини - набуває значного розвитку і залишається актуальною для людини, особливо в сучасних умовах її життєдіяльності. Рекреаційні ре ...

Експортний потенціал регіонів України
Активна зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено