Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Динаміка демографічних процесів за період у 1991 -2010 рр.

Таким чином за період 1991 - 2010рр. кількість жінок у старшому віці значно перевищує кість чоловіків відповідного віку. На зміну співвідношення і розбалансування може впливати і міграція, що має статеву спрямованість. Відставання віку від сучасної норми дорівнює 30 років. Отже, захист життя чоловіків, зниження їх смертності є одним із найважливіших завдань соціально-демографічного розвитку.

Сучасна Україна - багатонаціональна держава, де проживають понад 130 націй та народностей. Усі вони складають український народ.

Термін «національність» вживають у подвійному значені: по-перше, як належність до певної нації окремої людини і, по-друге, як сукупність людей однієї національної групи. Визначаючи свою національність, людина прилічує себе до певної нації. Нація є стійкою історичною спільність. Нації утворюються в процесі тривалого економічного, соціального і культурного розвитку на певній території [10;42].

Поширеною помилкою є генетичний підхід до визначення національності. Дитина народжується без національності й набуває її в колі свого найближчого середовища - передусім сімейного, а також соціального. Поширеності не наукового погляду на національність в Україні сприяла дискримінаційна політика щодо багатьох національних груп в колишньому СРСР, відверта на практиці і заперечувана на словах.

Особливістю національного складу населення Донецькій області є його багатонаціональність.

За даними Всеукраїнського перепису населення на території області проживали представники понад 130 національностей і народностей. Дані щодо найбільш численних національностей, які мешкають в області, наведено нижче:

У національному складі населення Донецькій області (ДОДАТОК 8) переважна більшість українців, чисельність яких становила 2744,1 тис. осіб, або 56,9% від загальної кількості населення. За роки, що минули від перепису населення 1989 року, кількість українців зросла на 1,9%, а їх питома вага серед жителів Донецької області - на 6,2 відсоткових пункти.

Друге місце за чисельністю посідали росіяни. Їх кількість порівняно з переписом 1989 року зменшилася на 20,4% і становила на дату перепису 1844,4 тис. осіб. Питома вага росіян у загальній кількості населення зменшилась на 5,4 відсоткових пункти і складала 38,2%[17].

Таким чином, особливістю національного складу населення Донецької області є його багатонаціональність, за даними Всеукраїнського перепису населення на території області проживали представники понад 130 національностей і народностей.

Отже, незважаючи на те що Донецька область є однією з густонаселених (10% загального населення України)- демографічна криза її не обійшла за останні 20 років. З огляду на наведене та враховуючи, що відповідно до статті 8 Закону України «Про основи національної безпеки України» збереження та зміцнення демографічного і трудоресурсного потенціалу країни і, зокрема, Донецькій області, як найбільш індустріального регіону, подолання кризових демографічних процесів, створення ефективної системи відновлення фізичного і духовного здоров'я людини, реальне підвищення життєвого рівня населення, зокрема на основі зниження рівня безробіття, є одними з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Інші цікаві матеріали

Нафтова промисловість України
Нафтова газова промисловість є складовою частиною паливно-енергетичного комплексу України. Нафта є не тільки цінним паливом, але й сировиною для різних галузей промисловості. Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) - це ...

Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...

Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети складені ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: біль ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено