Складання технічного паспорта земельної ділянки
Технічний паспорт земельної ділянки складається місцевим державним органом земельних ресурсів на замовлення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, уповноваженого приймати рішення про відчуження відповідних земель.
Інформація для складання технічного паспорта збирається виконавцем з документованих державних, відомчих та інших джерел інформації, а саме з:
- даних державного земельного кадастру;
- матеріалів землевпорядної і містобудівної документації;
- інженерно-геологічних, санітарно-гігієнічних, ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень і вишукувань;
- даних державного реєстру земель;
- звіту про експертну грошову оцінку;
- заяви власника земельної ділянки про умови продажу та встановлену стартову ціну земельної ділянки;
- інших документів, що існують на земельну ділянку.
Необхідні відомості для технічного паспорта можуть бути одержані шляхом проведення додаткових спеціальних обстежень і вишукувань спеціалізованими організаціями й установами, які мають на це право. Замовником таких робіт, за погодженням з продавцем, є відповідний місцевий орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин, працівник якого складає технічний паспорт земельної ділянки.
Виконавець технічного паспорта організовує підготовку експертного висновку про особливості використання земельної ділянки, що продається, на якій розташовані об'єкти культурної спадщини, природно-заповідного фонду, оздоровчого та рекреаційного призначення.
Бланк технічного паспорта заповнюється кульковою ручкою або на комп'ютері без виправлень та підчисток. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться в технічний паспорт, а також унесення додаткових записів після його затвердження.
При складанні технічного паспорта на титульному аркуші зазначаються:
- кадастровий номер земельної ділянки, який присвоюється при формуванні земельної ділянки. При визначенні кадастрових номерів земельних ділянок необхідно користуватися нормативними актами Держкомзему України щодо присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам для ведення державного земельного кадастру. Кадастровий номер земельної ділянки заноситься у відповідну графу титульного аркуша технічного паспорта:
- назва населеного пункту, району, де розташована земельна ділянка;
- рік складання технічного паспорта.
У розділі відомостей про розмір земельної ділянки вказується:
- у першому пункті - площа земельної ділянки в гектарах або квадратних метрах (непотрібне закреслюється), яка записується відповідно до вказаної у кадастровому плані земельної ділянки (кадастровий план додається);
- у другому пункті - дані про конфігурацію та довжину сторін земельної ділянки, рельєф місцевості, описуються межі земельної ділянки, указані в акті погодження суміжних меж.
У разі наявності на земельній ділянці обтяжень та обмежень щодо використання землі, їх межі визначаються на кадастровому плані земельної ділянки, і в технічному паспорті проводиться їх опис, а у разі їх відсутності -засвідчується цей факт.
Інші цікаві матеріали
Країни Бенілюксу та Нідерланди
Бенілюкс
— це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування
почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали
договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...
АПК Північного Кавказу
До складу Північно-Кавказького
економічного району входять: Ростовська область. Краснодарський і
Ставропольський краї, республіки Адигея, Дагестан, Кабардино-Балкарська,
Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія - Аланія, Ін ...
Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних
рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги
до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є
зкомплексована СН із ...