Всього по кошторису шістсот тридцять гривень 10 копійок. Охорона праці і техніка безпеки
До початку польових вишукувальних робіт на території населеного пункту, необхідно через місцеві органи встановити схеми розміщення і глибини залягання інженерних комунікацій (кабелів, телефонів, радіо, трубопроводів, газу, каналізації тощо). Це проводять для правильного вибору місця розміщення геодезичних знаків, реперів, марок, забивання дерев'яних кілків, які закріплюють точки повороту та ін.
Всі ці дані наносять на плановий матеріал і виясняють способи безпечного ведення робіт на конкретних ділянках місцевості.
При проведенні вишукувань на вулицях і автодорогах необхідно дотримуватись правил дорожнього руху. При роботі з обладнанням і інструментами на проїжджій частині повинні бути встановлені загороджуючі знаки. Виконавці робіт повинні бути одягнені в демаскувальному оранжевому одязі. В місцях, де велика інтенсивність руху автотранспорту, необхідно мати домовленість з відділами регулювання дорожнього руху.
Закладання геодезичних центрів, марок, реперів на територіях міст, заводів, складів виконується з дозволу осіб, в компетенцію яких входить управління цими територіями.
Земляні роботи виконуються із врахуванням правил безпечного ведення цих робіт. Світло і радіодалекоміри! прилади на вулицях дозволяється вмикати тільки вночі. Рейки, розвернуті штативи носити на плечах забороняється.
Копання котлованів для закладання центрів пунктів триангуляції, трилатирації і полігонометрії, ґрунтових реперів; вирубування впадин в цегляних і залізобетонних стінах для закладки стінних реперів повинно проводитись механічним шляхом. Лише в особливих випадках роботи проводять вручну.
Під час роботи в населених пунктах, густонаселених районах, на територіях промислових об'єктів і будівельних площадок потрібно слідкувати, щоб бурові свердловини не лежали на лінії підземних інженерних комунікацій. Свердловини встановлюють на певній відстані від них, а саме від трас трубопроводів, каналізацій, газопроводів на відстані їм в присутності представника. Забороняється працювати з свердловинами під лініями електропередач.
При експлуатації станків, машин, апаратів, електричних пристроїв повинно бути гарантоване забезпечення техніки безпеки. Знання і виконання цих правил обов'язкове для всіх не тільки в умовах виробництва, а і в домашніх умовах.
Перед роботою з електронно-обчислювальними машинами та іншими електроприладами, необхідно впевнитись в їх справності, а також в справності шнура для включення в електричну мережу. Електричне обладнання потрібно негайно вимкнути в таких випадках:
- при наявності запаху горілого диму або вогню з двигунів електроприладів;
- при різкому перегріванні електродвигунів, підшипників, сушильних установок і т.п.;
- при сильному зниженні кількості обертів валу двигуна;
- при виявленні незвичайного шуму або вібрації;
- при припиненні подачі електроенергії;
Для виконання камеральних, картографічних і креслярських робіт повинні бути виготовлені спеціальні столи, пристрої та засоби. На краях столів у виконавців, де розміщені фарби для роботи в скляному посуді, повинні бути прилаштовані обмежуючі пристрої, які б запобігали їх перекиданню і пораненню ніг склом.
Фарби і туш повинні зберігатись у холодильнику з метою продовження терміну зберігання. Для склеювання паперових картографічних матеріалів рекомендують полівініловий клей, але може використовуватись будь-який інший, що не має специфічного отруйного запаху. Слід застерігатись від потрапляння клею в очі та їжу.
Забороняється самотужки розбирати електричне обладнання світлокопіювального столу, ремонтувати поломки в електропроводці.
Приміщення під час праці повинно провітрюватись не менше трьох разів на протязі дня. Шафи, де зберігаються хімічні речовини, повинні провітрюватись регулярно. Забороняється зберігання їжі в ящиках столу.
Санінструктори відділів повинні слідкувати за наявністю в аптечках бинту, вати, йоду, липкого пластиру. аспірину, валідолу, нітрогліцерину, корвалолу тощо.
Перед виходом з приміщення в кінці дня потрібно перевірити чи всі вимкненні електроприлади, закриті крани води та газу.
Всі працівники вишукувальних робіт повинні мати практичні навички надання першої медичної допомоги, а саме вміння накладати пов'язки, правильно транспортувати потерпілого до лікарні. Експедиції з вишукувальних робіт повинні бути забезпечені засобами першої допомоги. Кожен член експедиції повинен мати свій індивідуальний перев'язочний пакет.
Інші цікаві матеріали
Географія Сахари
Сахара -- це не просто назва, насамперед це найбільша
пустеля світу, фізико-географічна країна, що має загадкову історію походження і
цікаве сьогодення. Її площа -- 8,7млн. км2, що складає 1/3 площі
материки. Вона розмі ...
Демографічна ситуація в Донецькій області за період 1991-2010 рр.
Стан
і розвиток суспільства визначається в значній мірі кількістю і складом його
населення, його трудовим і, у тому числі, творчими можливостями.
Демографія
- це наука про закони відтворення населення в їх суспільно- ...
Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В
даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил
Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона
несе в собі великий пізнавальний заряд.
Адже,
вивчаючи і а ...