Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Призначення робіт. Характеристика об'єкту.

Одним з основних процесів створення планово-висотної основи топографічних зйомок є проектування

Проектні роботи служать для згущення існуючої державної геодезичної мережі. Основна задача проектування полягає в тому, щоб із всіх можливих варіантів вибрати той варіант, який по точності відповідає би поставленим задачам, а для його здійснення потрібно було б мінімальних робочих і грошових затрат.

До початку роботи потрібно вияснити необхідну густину забезпечення території геодезичними пунктами з врахуванням перспективи розвитку території згідно генерального плану і плану освоєння земель, а також точність визначення положення пунктів, дерекційних кутів і довжин ліній

Згущення геодезичної основи як правило проводиться від загального до часткового, від вищого класу (розряду) до нижчого. При створенні геодезичної основи крупномасштабних зйомок вихідними пунктами для розвитку побудови даного класу (розряду) можуть служити, як правило, тільки пункти геодезичної побудови вищих класів (розрядів)

Планову геодезичну мережу на даному об'єкті створювалося методом полігонометрії.

Полігонометрія — побудова на місцевості у вигляді системи ламаних ліній, у яких вимірюються сторони і кути при вершинах (рис. 1).

Полігонометрія - один із традиційних, найбільш поширених методів створення планових геодезичних мереж усіх класів і розрядів. Комплекс робіт при створенні планових геодезичних мереж методом полігонометрії складається з таких процесів:

— проектування полігонометричних мереж;

— рекогностування полігонометричних ходів;

— виготовлення і закладання центрів;

— вимірювання кутів;

— вимірювання сторін;

— прив'язка полігонометричних мереж до пунктів вищого класу;

— попередня обробка результатів польових спостережень; вирівнювальні обчислення в полігонометрії.

Полігонометричні ходи опираються на вихідні сторони АВ і СD. На початку А і в кінці С ходу виконують астрономічні спостереження, з яких визначають координати цих пунктів та азимути, а потім дирекційні кути вихідних сторін АВ і СВ.

Рис. 1 Мережа полігонометрії

Полігонометричні мережі 4 класу, 1 і 2 розрядів створюють для згущення державних планових геодезичних мереж 1, 2 і 3 класів, яких недостатньо для виконання топографічних знімань. Згущення здійснюють до тих пір, поки не буде забезпечена необхідна щільність пунктів, яка забезпечить умови для виконання топографічного знімання. 1:2000.

Полігонометричні мережі проектують у вигляді окремих ходів або систем з однією або кількома вузловими точками. Висячі ходи не допускаються.

Інші цікаві матеріали

Культурно-освітній комплекс
Однією із складових соціальної інфраструктури є інтелектуальний потенціал В районі функціонує 47 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 4080 учнів. З них 4 навчально-виховних комплекси (3 в смт. Чемерівці, 1 ...

Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими полками (Переяславським, Іркліївськи ...

Геоекоінформаційна система екологічного моніторингу та кодування екологічної інформації
Застосування нових інформаційних технологій для складання, аналізу і інтерпретації тематичних карт стало повсякденною необхідністю. Довгий час розвиток технології тематичної картографії і прогнозування природних і техно ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено