Фізико-географічна і економічна характеристика об’єкту
Кельменці́— селище міського типу, районний центр. Засноване 1551 року. Статус смт з 1961 року . Площа 6,42 кв. км. Населення 8007 чоловік. Поштовий індекс 60103 , Телефонний код 3803732 . Географічні координати 48° 27′ 48″ пн. ш., 26° 49′ 52″ сх. д. Найближча залізнична станція 4 км північніше залізничної станції Ларга. Розміщений на автотрасі Чернівці-Сокиряни.
В центрі селища, в урочищі Магала, знайдено поселення ранніх слов'ян так званної черняхівської культури (II - V століття н.е.). В письмових джерелах під сучасною назвою згадується в 1559 році - заснування Кельменців лихварем Кельманом. Кельменеччина входила до складу Київської Русі, у XII — XIV столітті до Галицької Русі, згодом до Молдавії (1359 - 1812). У 1892 році збудована залізниця, у 1898 році — школа. На початку XIX століття Кельменці стають волосним центром Хотинського повіту. У 1960 році наданий статус селища міського типу.
Герб затверджений 11 січня 2002 року рішенням XXVI сесії селищної ради XXIII скликання. У лазуровому полі повстаючий золотий бик, обабіч нього вгорі та внизу — чотири срібні троянди із золотими осердями та листочками. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками. Автор — А.Ґречило. Бик і квіти вказують на розвинуте тваринництво й рослинництво. Також ці елементи пов'язані з давнім знаком Бесарабії, до складу якої входило містечко.
Інші цікаві матеріали
Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної
організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення,
оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень
...
Рекогностування полігонометричних ходів
Рекогностування полігонометричних ходів — це
уточнення проекту ходів на місцевості і остаточний вибір місць закладання
пунктів.
При рекогностуванні перевіряють взаємну видимість
між пунктами і якщо вона відсутня, зді ...
Геодезія
Геодезична мережа — це
сукупність пунктів на земній поверхні, закріплених
спеціальними центрами, координати та висоти яких визначено геодезичними методами.
Геодезичні
мережі поділяються на: державні, спеціального ...