Загальна характеристика та закономірності поширення
В результаті виявилося, що більшість льодовиків неухильно зменшується з постійно зростаючою швидкістю відступу.Разом з цим був виявлений великий розкид даних в різних районах третього полюсу. Приміром, льодовики на Гімалаях в середньому відступають з більшою швидкістю, ніж на Памірі і Каракорумі.
Для розкриття механізмів, що становлять основу цих змін, вчені скористалися кліматичним літописом регіону. Як виявилося, зміни, особливо балансу маси, багато в чому залежать від впливу, який чиниться на лід різними факторами: мусонами Індійського океану або західними європейськими вітрами, природно, разом зі зміною температури.
У місцях, де переважають західні вітри - Памірські плато, Каракорум - льодовики в основному формуються з зимового снігу, тому потепління робить менший вплив на них, так як в зимовий час температура все ще мінусова. Навпаки, в центральних і східних Гімалаях сніг в основному утворюється під час сезону дощів, тому навіть невелике збільшення річної температури може сильно зачепити самопочуття льодовиків.
В останні десятиліття спостерігається постійне ослаблення мусонів, в той час як західні вітри посилюються. Це призвело до того, що найбільша кількість зростаючих і стабільних льодовиків зосереджено на Памірі або Каракорумі.
Дослідження торкнулося досить серйозних питаннь про оцінки, які спираються на інформацію з супутників GRACE. На думку деяких кліматологів, апарати працюють занадто недовго, щоб на них можна було спиратися в аналізі довготривалих змін клімату. Інші й зовсім стверджують, що ці супутники малопридатні для дослідження третього полюса.
На Тибетському плато також знаходяться закриті водозбори, тобто в озерах, в грунті залишається маса талої води. За словами Яо Таньдун, його дослідницькій групі вдалося підрахувати, що з 1970 року площа льодовикових озер збільшилася приблизно на 26%. А супутники GRACE можуть лише відчувати силу тяжіння, але не мають здатність розрізняти рідку воду і лід [10, 118-119].
Інші цікаві матеріали
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...
Житлово-комунальне господарство
Галузь соціальної сфери, яка займається обслуговуванням житлового фонду.
Благоустрій житлового фонду дуже неоднорідний.[8].
Розвиток житлово-комунальної сфери спрямований на удосконалення системи
управління, проведення економ ...
Методика оперативного виправлення топографічних карт з
Топографічна карта є одним з основних засобів оцінки
місцевості і управління військами. Зміст топографічної карти відображає
фактичний стан місцевості і, в першу чергу, основних її елементів, що мають
важливе значення д ...