Державна реєстрація земельних ділянок
У разі оформлення договору оренди (суборенди) землі територіальний орган земельних ресурсів надає за актом приймання-передавання оператору реєстраційну справу для створення реєстраційної картки.
Оператор у 10-денний термін заповнює реєстраційну картку. Оператор при допомозі ПК “Гектар” по зчитаній з обмінного файлу інформації друкує заявку і рахунок на оплату послуг по реєстрації по чотирьох пунктах (наказ Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах № 69 від 15.12. 2003р. „Про встановлення єдиних вимог до порядку оформлення фінансових документів) :
1) перевірка та обробка інформації на магнітних носіях;
2) реєстрація державних актів, договорів оренди в державному реєстрі земель;
3) внесення відомостей до бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру;
4) внесення записів до Поземельної книги.
Реєстратор здійснює державну реєстрацію державних актів та договорів оренди лише після пред'явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують повноваження діяти від імені юридичної особи, надання копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера власнику, копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або копії довідки про включення до Єдиного державного реєстру (дане положення стосується як орендарів так і орендодавців), а також копії документа про сплату послуг за внесення записів до державного реєстру земель.
Реєстратор здійснює реєстрацію та видачу державних актів, договорів оренди (суборенди) землі, яка супроводжується внесенням запису про державну реєстрацію до відповідних розділів книги реєстрації. При цьому реєстратор відображає дані державної реєстрації на всіх примірниках державних актів та договорів оренди (суборенди) землі.
До реєстраційної картки реєстратором вносяться відомості про державну реєстрацію згідно Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель.
Після внесення відомостей про державну реєстрацію до реєстраційної картки вона засвідчується підписом керівника реєстратора з зазначенням прізвища, ініціалів та печаткою і передається оператору районного (міського) відділу .
Другий примірник державного акта, примірники договору оренди (суборенди) землі реєстратор передає до територіальних органів земельних ресурсів за актом приймання-передачі.
Внесення відомостей про земельні ділянки в державний реєстр земель проводиться після:
- формування кадастрової справи;
- нанесення земельної ділянки на черговий кадастровий план;
- присвоєння земельній ділянці кадастрового номера.
Формування кадастрової справи - процес опису конкретної земельної ділянки і міцно пов'язаного з нею нерухомого майна та складання безпосередньої справи, що містить необхідні документи і матеріали.
Кадастрова справа ідентифікується тим же номером, що й земельна ділянка. Нерухомість, яка тісно пов'язана із земельною ділянкою, одержують інвентарний номер майнового об'єкта, наданий внаслідок підготовки відповідної технічної документації спеціалізованими організаціями або установами із зазначенням номерів правовстановлювальних документів на конкретні об'єкти нерухомості Відповідно до "Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю і право постійного користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі", затвердженої наказом Держкомзему України від 29.02.2000 р. №27, для того, щоб відбувся факт реєстрації, виконують комплекс забезпечувальних робіт, внаслідок яких бланки документів наповнюються конкретним змістом і перетворюються на повноцінні документи, які реєструються у відповідних Книгах записів реєстрації.
Виходячи з матеріалів цієї інструкції, в опрацюванні державних реєстраційних документів доцільно виділити чотири основні етапи:
1) підготовчі роботи;
2) визначення меж земельної ділянки на місцевості;
3) заповнення бланків державних актів і договорів;
4) реєстрація і видача документів.
Виконавши комплекс робіт, здійснюється запис документів у відповідній Книзі записів реєстрації.
Відповідно до вказівки Держкомзему України від 1.08.2002р. №24 запроваджено форми Книги у складі:
Книга 1 - Книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю громадян;
Книга 2 - Книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю юридичних осіб;
Книга 3 - Книга записів реєстрації державних актів на право постійного користування землею;
Книга 4 - Книга записів державної реєстрації договорів оренди землі.
Внесення відомостей до Поземельної книги здійснюється після внесення запису про земельну ділянку до відповідних Книг записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю та право постійного користування нею, договорів оренди землі.
Поземельна книга, відповідно до вказівки Держкомзему України №11 від 20.03.2002 р. "Про запровадження форми Поземельної книги та порядку її ведення", містить всі необхідні правові, територіальні, кількісні та якісні дані і є єдиним джерелом офіційної земельно-кадастрової інформації, що гарантується державою фізичним та юридичним особам.
Інші цікаві матеріали
Ресурси Тернопільської області
Історія культури та ресурси Тернопільської області
Тернопільська область, разом із Львівською та
Івано-Франківською, є частиною історичної території – Галичини. Цей
західноукраїнський регіон внаслідок політичних подій ...
Австралія – держава і континет
Австралійський
Союз (англ. Commonwealth of Australia), Австралія (англ. Australia, від
лат. austr ā lis"південний") - держава в
Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та
к ...
Калінінградська область на карті Європи
На основі рішень Потсдамської
конференції (1945 р.) частину Східної Пруссії (район Німеччини) увійшла до
складу Російської Федерації. До квітня 1946 року на цій території знаходився
Кенігсберзький особливий військовий о ...