Сучасний стан льодовиків гірських систем Азії
Економічна та політична напруженість в цій частині світу може також мати негативний вплив на катастрофічні екологічні наслідки [21].
Висновки
Льодовики виступають як регулятори стоку. І хоч на частку льодовикового живлення річок припадає небагато, в деяких великих річок, що беруть початок в горах, покритих льодовиками, ця частка може досягати 10-15%, в малих річках - ще більше. За багаторічний період талі води льодовиків компенсують нестачу під час посушливого періоду.
Покривне зледеніння спостерігається тільки на деяких північних островах. За площею гірського зледеніння, яка становить близько 100 тис. км кв., Азія посідає перше місце у світі. Льодовиками вкриті величезні гірські системи - Гімалаї, Тібет, Памір, Тянь-Шань, Куньлунь та ін.
Льодовики Центральної Азії відіграють велику роль у живленні великих річок, які є головним джерелом водопостачання найбільш населених районів світу. Загалом водні ресурси Азії значні, але в окремих районах швидкими темпами зростаюче населення не забезпечене якісною водою. Майже вичерпала свої водні запаси Японія. 80% води імпортує Сінгапур, а країни Перської затоки змушені опріснювати морську воду. У багатьох районах інтенсивного господарювання води нині сильно забруднені.
Тибетське нагір'я і розташовані поблизу гірські хребти, в число яких входять Каракорум, Гімалаї, Цільяньшань і Памір, представляють собою величезний регіон, який отримав назву «третій полюс». Тут знаходиться приблизно 100 000 квадратних кілометрів льодовиків, що постачають водою більше мільярда чоловік.
Гімалаї нараховують близько 15 000 льодовиків, чия загальна площа становить 33 тис. км², а об'єм снігу в них - близько 6,6 тис. км³. Льодовики розташовані головним чином навколо найбільш великих гірських масивів і найвищих вершин.
Площа льодовиків Паміру становить понад 7515 км². Найбільший - льодовик Федченко, найдовший льодовик за межами Полярного регіону.
Льодовики й сніжні вершини Кавказу є величезними резервуарами прісних вод, тому в цих місцях немає проблем з чистою питною водою.Всього на Кавказі виявлено близько 600 льодовиків загальною площею до 1116 квадратних кілометрів. Особливо потужні льодовики розташовані на високогірному Центральному Кавказі. Хоча снігова лінія тут лежить на рівні 3500 метрів, багато вершин піднімаються ще вище. Їх покривають льодовикові шапки, від яких в усі сторони сповзають довгі льодовики. Тільки від Ельбруса спускається 17 великих льодовиків: Терскол, Карабаш, Великий і Малий Азау та ін Льодовикова шапка Ельбрусу займає 138,5 км2, Казбека - 81 км2. Всього ж в Центральному Кавказі відомо більше 600 льодовиків загальною площею 1116 км2.
Певні азіатські потоки перейдуть від льодовикового режиму в інший, що підсилює невизначеність щодо рівня води, так як цей рівень буде більшою мірою залежати від опадів.
Інші цікаві матеріали
Особливості територіально–галузевої структури Автономної Республіки Крим
Крим – це особливий культурно-історичний регіон України.
Кримська земля береже пам`ятки всіх історичних епох, тому її прийнято називати
музеєм під відкритим небом, золотим дном для археології. Історичне минуле Криму
сві ...
Демографічна ситуація в Донецькій області за період 1991-2010 рр.
Стан
і розвиток суспільства визначається в значній мірі кількістю і складом його
населення, його трудовим і, у тому числі, творчими можливостями.
Демографія
- це наука про закони відтворення населення в їх суспільно- ...
Методика оперативного виправлення топографічних карт з
Топографічна карта є одним з основних засобів оцінки
місцевості і управління військами. Зміст топографічної карти відображає
фактичний стан місцевості і, в першу чергу, основних її елементів, що мають
важливе значення д ...