Консервація малопродуктивних угідь
Технічна документація щодо вилучення з активного сільськогосподарського використання і консервації сільськогосподарських угідь з деградованими і малородючими грунтами ( далі - Документація ) розроблена відповідно до Земельного , Водного та Лісового кодексів України , Закону України " Про охорону навколишнього природного середовища " , постанови Верховної Ради України "Про основні напрямки державної політики України у галузі охорони довкілля , використання природних ресурсів та збереження екологічної безпеки " від 5 березня 1998 року № 188/98 - ВР, Указу Президента України "Про основні напрямки розвитку агропромислового комплексу України " від 29 квітня 1998 року № 389/98 та " Положення про моніторинг земель ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 1993 року № 661.
Інформаційною базою для проведення робіт є технічний звіт по коректуваню матеріалів крупномасштабного обстеження грунтів колгоспу Перше Травня 1985 р., топокарти масштабу 1:10000, технічна документація характеристики земельних угідь по схилах місцевості колгоспу Перше Травня 1988 р., проект роздержавлення земель селянської спілки "Підліснянська" 1995 р., матеріали грошової оцінки селянської спілки "Підліснянська" 1997 р. та земельно-облікова звітність.
Матеріали щодо консервації земель розробляються з метою визначення напрямків найбільш ефективного і екологічно безпечного використання деградованих і малородючих грунтів, подальша експлуатація яких економічно не доцільна і економічно шкідлива і складовою частиною технічної документації поділу території земельних ділянок (полів) на земельні частки (паї) та видачі державних актів на право приватної власності на землю.
1 Стисла характеристика геоморфологічних та ґрунтових
умов
Підліснянська сільська рада знаходиться в природному районі Придністровського Опілля, яке входить до складу Ростоцько-Опільської природно-географічної області. В цілому рельєф складний і відзначається значною розчленованістю.
В геологічному відношенні названа природно-географічна область відповідає зоні Галицько-Волинської западини, смузі її переходу в Передкарпатський прогин.
Складна геологічна будова території обумовила виникнення різноманітних форм рельєфу ерозійно-тектонічного походження.
На описуваній території поширений крупногорбистий рельєф. Горби околиць с.Підлісне належить до довгого пасма горбів, що простягаються з північного заходу на південний схід, утворюючи дуже виразну височину на півдні.
В загальному рельєф території господарства являє собою підвищену широкохвилясту місцевість з вузькими вододілами, балками та ярами.
Вся територія господарства розчленована притоками р. Горожанка в результаті чого вона і дістала свій крупногорбистий характер. Схили горбів переважно покаті, спадисті, а інколи і стрімкі, а тому грунти тут в різній мірі еродовані. Гребені горбів вузькі-ерозійно небезпечні.
Одним із важливих факторів ґрунтоутворення є породи, на яких сформувались грунти механічний та хімічний склад цих порід зумовлює фізичні та фізико-хімічні властивості грунтів.
Найбільш поширеними породами на території сільської ради є четвертинні відклади -оглеєні лесовидні суглинки, алювіально-делювіальні відклади.
Переважна більшість грунтів сформувалась на оглеєних лесовидних суглинках. Оглеєння їх повязане з близьким заляганням ґрунтових вод та надмірним сезонним перезволоженням. В звязку з чим в грунтах оглеєні грунтоутвірна порода і нижній перехідний горизонт. На процес оглеєння вказує наявність залізо-марганцевих бобовин, іржавих плям та сизуватий відтінок.
2 Моніторинг сільськогосподарських угідь
В камеральних умовах проведено аналіз ґрунтових та планово-картографічних матеріалів території сільської ради. Про аналізовано грунтові карти, на яких показані межі агровиробничих груп грунтів та їх шифри. На топографічних картах визначена крутизна схилів земельних ділянок.
Базуючись на цих даних виділені ділянки сільськогосподарських угідь з деградованими і малородючими грунтами.
Після аналізу існуючої ситуації на основі вивчення ґрунтових і картографічних матеріалів, проведено польове обстеження території земель Підліснянської сільської ради. На місцевості уточнено ступінь змитості грунтів, який під впливом використання підвищується на середньо змитих та сильно змитих грунтах на 30% . Уточнено і перенесено на грунтові карти ареали їх розміщення.
Інші цікаві матеріали
Українські Карпати- чверть Карпатської дуги
Українські Карпати
складають приблизно чверть Карпатської дуги . Перед появою Карпатської гірської
дуги на поверхні планети був тривалий період, протягом якого море в цьому місці
змінилось сушею .
Вони складаю ...
Австралія – держава і континет
Австралійський
Союз (англ. Commonwealth of Australia), Австралія (англ. Australia, від
лат. austr ā lis"південний") - держава в
Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та
к ...
Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської
Україну
часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов
до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить
бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини.
...