Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальні відомості про сільську раду

З наведеної нижче таблиці видно, що найбільш холодним місяцем є січень, а найбільш теплим – липень.

Велике значення для оцінки температурних умов мають середні декадні температури повітря. Це дає уявлення про наростання тепла навесні і влітку та про спад його восени, як протягом місяця, так і від однієї декади до другої.

Таблиця 2.2

Січень

Лютий

Березень

1

2

3

1

2

3

1

2

3

-4,5

-5,4

-5,5

-4,7

-3,6

-2,4

-0,8

1,2

3,1

Середня тривалість без морозного періоду 150 – 160 днів, вегетаційного 205 – 220 днів. Днів з сніговим покривом буває близько 100. Середня декадна висота снігового покриву становить 10 – 15 см. Середня річна кількість опадів становить 682 мм. В розподілі опадів спостерігається максимум в червні, липні та серпні, а мінімальний у січні та лютому. Вітри переважають північно-західного та південно-східного напрямків, що треба враховувати при розміщенні виробничих та населених зон. Кількість днів з сильними вітрами незначна. Частіше вони спостерігаються в холодний період року, а влітку вони майже відсутні. Природна рослинність села представлена в основному двома типами: луками, ділянками степів. До цієї формації крім дуба входять клен, берест, граб, осика, ясен, береза, черешня.

В чагарниковому ярусі присутні: ліщина, клен татарський, глід, терен та інші., в трав’янистому покрові – тонконіс, осика, дзвіночки… деякі ділянки зайняті пасовищами, сіножатями, городами, садами.

Культурна рослинність зайняла в ландшафті села провідне місце. Головними сільськогосподарськими культурами тут являються: озима пшениця, кукурудза, яра пшениця, картопля, цукрові буряки, капуста, ячмінь, гречка та інші.

.2 Рельєф

Рельєф села хвилястий з загальним нахилом на Південь. Залежно від ступеня і характеру розчленованості рельєфу, територія села, відноситься до Тлумацько-Городенківського пониження.

Тлумацько-Городенківське зниження являє собою опущену смугу на стику Волино-Подільської височини і Передкарпатського прогину з висотами до 300м над рівнем моря. Для цього пониження характерні карстові форми рельєфу, а також широке поширення гіпсу, який залягає близько від поверхні на вапняках і мергелях. Але у самому селі цього не спостерігається.

Тут досить розвинена площинна ерозія. З форм лінійної ерозії на території села розвинені короткі яри, промоїни, вимоїни. Площинна ерозія проявляється як в поверхневому змиву, так і в струмкових розмивах.

3 Грунтовий покрив.

Село Тишківці знаходиться в лісостеповій зоні. Ґрунтовий покрив села досить складний. Це пов’язано з різноманітними умовами рельєфу, складом ґрунтових порід, умов поверхневого та ґрунтового зволоження і рослинності. В основному переважають опідзолені грунти. На території сільської ради розповсюджені такі грунти:

P Чорноземи опідзолені легко глинисті (шифр 41),

P Чорноземи опідзолені глеюваті легкоглинисті (шифр 45),

P Чорноземи опідзолені глеюваті слабозмиті легкоглинисті (шифр 49),

P Лучно-чорноземні опідзолені легко глинисті (шифр 121),

P Лучно-опідзолені глеюваті легкоглинисті (шифр 133),

P Лучно-болотні неосушені (шифр 141),

P Чорноземи опідзолені пилувато-середньосуглинкові (шифр 31)

(31) Чорноземи опідзолені пилувато-середньосуглинкові:

Грунти цього типу поширені лише в деяких частинах села. Сформувалися дані грунти на лісовидних смугах в таких же умовах, як і всі чорноземи опідзолені і мають також характерні ознаки.

- Орний, темно-сірий, рихлий, грудкувато-пилуватий, середньо суглинковий, рихлий перехід поступовий, замітний.

- Підорний, ущільнений темно-сірий, дрібнозернистий, включення коріння рослин, явна слабка крем′янкова присипка, перехід поступовий.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми. Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько 1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...

Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...

Верхоянський район республіки Саха
Верхоянський район розташований на північному сході Республіки Саха (Якутія) в басейні річки Яна та її приток і відноситься до числа заполярних районів. Територія району складає 137тис. км 2.У улусі (районі) 30 населен ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено