Загальні відомості про сільську раду
- Темно сірий, ущільнений, горохуватий, помітна крем′янкова присипка, середньо суглинковий, перехід поступовий.
- перехідний до материнської породи темно-бурий, горіхувато-призматичний до низу щільний, борошниста крем′янкова присипка переходить з глибини 130 см у карбонатний лесовидний суглинок, карбонати вшиті на глибину 160 см.
За механічним складом ґрунти в селі бувають пилувато-середньо і високо суглинкові.
Структура в орному горизонті розпилена, в підорному добре виявлена. На відміну від темно-сірих грунтів ці грунти глибше гумусова ні, та мають більший вміст гумусу. Маючи значні запаси гумусу ці грунти мають кращі агрономічні властивості. Реакція ґрунтового розчину в них слабо кисла (Рн = 5,4), в середньому коливається від 4,9 до 6,0. гідролітична кислотність їх в середньому 4,61 мг-екв на 100 гр. грунту, коливається від 2,62 до 8,82мг. Екв на 100г грунту в орному горизонті. Звідси ступінь насичення основами 82,2%, коливається від 73,0% до 89,0%.
Згідно даних аналізів в орному шарі резерви рухомих поживних речовин такі:
Глибина орного шару 0 – 30, вміст попсивних речовин становить 5,0 мг на 100г грунту фосфору, 5,9 мг на 100г грунту калію. Таким чином видно, що грунти на території села середньо забезпечені фосфором і значно калієм.
Верхні чорноземи мають деякі негативні властивості, структура їх нестійка схильна до запливання і утворює корки.
Для утворення родючості на цих грунтах необхідно проводити вапнування та вносити органічні і мінеральні добрива, створювати глибокий орний шар.
Використовувати грунти для вирощування сільськогосподарських культур та під багаторічні плодові насадження.
(41) Чорноземи опідзолені легкоглинисті.
Чорноземи опідзолені легкоглинисті розташовувались лише в Південній частині села, площа яких становить 10,3 га. Сформувалися ці грунти в таких же умовах, як чорноземи опідзолені, відрізняються вилугованістю карбонатів на глибині горизонту у підорному шарі темно-сірий ущільнений дрібно зернистий, помітна борошниста крем’янкова присипка перехід поступовий.
Грунти такого типу досить родючі і мають значний вміст гумусу, що розподіляється по профілю.
Реакція ґрунтового розчину слабо кисла, близька до нейтральної Рн = 5,4, коливається від 5,2 до 5,6 при гідролітичній кислотності 4,75мг екв на 100г грунту, коливається від 81,2 до 88,3%.
За механічним складом грунти пилувато-середньо та високо суглинкові. По профілю механічний склад у середньо суглинкових грунтів важчає.
Використовувати грунти під всі сільськогосподарські культури, та під багаторічні плодові насадження, при цьому вносити органічні та мінеральні добрива проводити вапнування, норма вапна для них 3,5кг/га, посилювати орний горизонт.
(45) Чорноземи опідзолені легко глинисті.
Поширені грунти під шифром 45 на території села на площі 353,3га і займають найбільшу площу. Сформувались грунти на лесовидних суглинках в умовах неглибокого залягання підгрунтових вод, які періодично вимивають на ці грунти і визивають оглеєння нижніх горизонтів та материнської породи. За механічним складом грунти пилувато – середньо суглинкові. Відрізняються грунти від незмитих відмін змитістю верхневого гумусового елювіального горизонту, а тому агрокомічні та фізично-хімічні властивості погіршені.
Рекомендовано ці грунти використовувати в ґрунтозахисній сівозміні і дотримуватись протиерозійних заходів.
(49) Чорноземи опідзолені глеюваті слабо змиті легко глинисті.
Поширені такі трунти на всій території села, крім західної частини сільської ради. Загальна площа їх становить 101,8 га. Розміщені грунти цього типу в комплексі із грунтами, шифру 45, тобто чорноземи опідзолені глеюваті легко глинисті.
Чорноземи опідзолені глеюваті слабо змиті легко глинисті відрізняються від не змитих аналогів змитістю верхнього гумусового елювіального горизонту глибина його 40см.
В результаті змиву на поверхню виходить менш структурний підорний горизонт, грунти запливають і утворюють корку водно-повітряний режим погіршується, а в зв’язку з цим знижується їх агрономічна цінність.
Грунти потребують проведення протиерозійних заходів.
Рекомендовано використовувати ці грунтидля вирощування всіх сільськогосподарських культур, крім овочевих та плодових насаджень.
Інші цікаві матеріали
Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи:
моделювання, історичний, картографічний, літературний,
порівняльно-географічний, системний, статистичний методи.
Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...
Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф
освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного
етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна
вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...
Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують
оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому
рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку
для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...