Грошова оцінка земель
Практичне, здійснення земельної реформи, впровадження приватної власності на земельні ділянки та платного характеру використання землі потребують економічного механізму регулювання земельних відносин, основою якого є оцінка землі.
Наявність оцінки дає можливість органам самоврядування поряд з нормативно-організаційними методами управління реалізувати свої повноваження на підставі створення економічних умов раціонального використання земель, забезпечити необхідну основу для формування фінансово-економічної бази місцевого самоврядування плати за землю. Грошова оцінка земель села Тишківці проводилась відповідно до чинного законодавства України з метою створення умов для економічного регулювання земельних відносин, зокрема для передачі землі у власність, у спадщину, під заставу, при даруванні, при купівлі-продажу земельної ділянки, здійсненні оренди, ціноутворенні, визначенні ставок земельного податку.
Відповідно до Земельного Кодексу України (ст.36) використання землі в Україні є платним. Законом України від 19 вересня 1996 року "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про плату за землю" встановлено, що плата за землю справляється у вигляді грошової оцінки. Грошова оцінка земель населеного пункту села Тишківці Тишківської сільської ради проведена відповідно до Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затвердженого наказом Держкомзему України, Держкоммістобудування України, Г; Мінсільгоспроду України та Української академії аграрних наук від 15 квітня 1997 року №46/131/63/34 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 1997 року за №511/2315.
На першому етапі грошової оцінки земель визначена базова оцінка одного квадратного метра земель населеного пункту; на другому - вартість по економіко-планувальних зонах, на останньому - грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки певного функціонального використання з урахуванням локальних факторів у межах економіко-планувальних зон. Інформаційною базою для грошової оцінки земель є матеріали інвентаризації земель населеного пункту, проект формування території встановлення меж Тишківської сільської ради та села Тишківці, матеріалами ґрунтових обстежень земель, технічний звіт та коректування планових матеріалів зйомок минулих років, матеріалами економічної оцінки земель бонітування ґрунтів, земельно-облікові матеріали, статистичні та нормативні дані про витрати на облаштування території села Тишківці.
В основу грошової оцінки земель покладено рентний дохід, що створюється завдяки місцю розташування населеного пункту, облаштуванню його території з урахуванням функціональних та локальних факторів. Грошова оцінка сільськогосподарських угідь у межах села Тишків ці розрахована за рентним доходом при виробництві зернових культур на різних ґрунтах і визначається за даними економічної оцінки земель, проведеної в 1988 році та матеріалами бонітування ґрунтів в 1993 році. Матеріали грошової оцінки оформлені документацією, що включає пояснювальну записку та графічні матеріали.
Результати грошової оцінки погоджені та затверджені в установленому порядку.
Село Тишківці Тишківської сільської ради розташоване в західній частині Городенківського району.
За матеріалами економічної оцінки земель проведеної в 1998 році територія, на якій розташований населений пункт, відноситься до 03 земельно-оціночного району.
В межах території Тишківської сільської ради знаходиться один населений пункт с. Тишківці, з чисельністю населення 1687 осіб. В населеному пункті знаходиться 750 дворів.
Площа населеного пункту складає 884,9 га. Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є квартали забудови садибного типу з одноповерховими будинками.
Село електрифіковане, газифіковане.
Для території села характерний рівнинно-пластовий тип рельєфу.
Територія безпечна щодо затоплення поверхневими водами. Небезпечні геологічні процеси відсутні.
Планово-картографічною основою села ТишківцІ є план в масштабі 1:10000, складений у 1982 році Івано-Франківським філіалом Інституту землеустрою при проведенні коректури планового Матеріалу, уточнений під час розробки проекту формування території і встановлення меж населеного пункту с. Тишківці.
Інші цікаві матеріали
Соціальна інфраструктура України
Розвиток
продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними
показниками:
- величина
валового суспільного продукту;
- національний
доход;
- частка
національного доходу для споживання та н ...
Суспільно-географічний комплекс великого міста
У даній роботі нами буде розглянуто велике місто, як об’єкт дослідження,
суспільно-географічний комплекс великого міста, суспільно-географічний комплекс
міста Москва, її демографічна ситуація, промисловість Москви та сфе ...
Проблеми відокремлення Південного океану
Південний
океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує
Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного,
Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди.
...