Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Застосування даних державного земельного кадастру при:

· технічну документацію із складання і видачу державних актів.

Для складання технічного паспорта крім технічної інформації з даних державного земельного кадастру додатково можуть використовуватись матері­али землевпорядної та містобудівної документації, санітарно-гігієнічних, гео­ботанічних та інших обстежень.

Усі матеріали та інформація, які були використані при складанні техніч­ного паспорта (експертні висновки та розрахунки, план земельної ділянки, з матеріалами узгодження меж, копії держакта, відомості обмеження площ, ката­логи координат товарних точок зовнішньої межі тощо) формуються в

окрему справу, яка зберігається в місцевому органі земельних ресурсів.

.2. При обґрунтуванні розміру земельного податку і

орендної плати

Згідно із статтею 206 Земельного Кодексу України „Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю спра­вляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Земельний податок - це обов’язковий платіж передбачений За­коном України „Про систему оподаткування”, який сплачується до бюджету власниками землі та землекористувачами (крім орендарів, які сплачу­ють орендну плату), у терміни, встановлені законодавством.

Основна форма, яка поширена в Україні - це встановлення об’єктом оподаткування ставок залежно від родючості ґрунтів та місця знаходження ділянки. Ці показники інтегровано враховує величина земельної ділянки.

Базою для оподаткування є грошова оцінка земель. Основою за­провадження земельного податку для усіх землекористувачів України є нормативна оцінка землі.

Ставка земельного податку для 1 га земель сільськогосподарсь­кого призначення встановлюється у відсотках від грошової оцінки від­повідних сільськогосподарських угідь і їхній розмір не залежить від розташування у межах населеного пункту чи за його межами.

У межах населених пунктів ставки земельного податку для 1м встановлюється у відсотках від грошової оцінки земельних ділянок.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державно­го земельного кадастру, який включає дані реєстрації прав власності, права користування землею і договір на оренду землі, обліку кількості та якості земель, бонітування ґрунтів, зонування території населених пунктів, економічної і грошової оцінки земель.

До земельно-кадастрової документації, яку використовують при нарахуванні земельного податку чи орендної плати відносяться кадас­трові плани і карти; матеріали, які містять дані про межі адміністрати­вно-територіальних одиниць, земельних ділянок; правовий режим зе­мель, їхню кількість, якість народногосподарську цінність і продукти­вність по власниках землі

та землекористувачах.

Орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності централізується на спеціальних бюджетних рахунках, розподіляється і використовується відповідно до Закону України „Про плату за землю” і не може бути меншою

за розмір земе­льного податку, що встановлюється законом.

Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно в грошовій формі.

Орендар земельної ділянки має право приступати до використан­ня земельної ділянки після державної реєстрації договорів оренди.

Ставки земельного податку визначаються виходячи із середніх ставок, установлених у Законі України „Про плату за землю”.

Для визначення ставки земельного податку за вихідний показник береть­ся диференціальний (рентний дохід), який створюється в сільському господарс­тві при використанні земель середньої та кращої якості з урахуванням їх місце­знаходження, а в межах населених пунктів і інших галузях народного госпо­дарства - при використанні земель різного історико-культурного значення з урахуванням їх місцезнаходження. На землі сільськогосподарського призначен­ня ставки земельного податку за групами ґрунтів визначаються по видах сіль­ськогосподарських культур (угідь).

Ставки земельного податку за землі у межах населених пунк­тів визначаються у розрізі зон економічної оцінки території. У межах кожної зо­ни ставки податку встановлюються з урахуванням функціонального призна­чення цих зон, історико-культурного значення території, місцезнаходження земельних ділянок відносно громадських центрів обслуговування, зупинок транспорту, інженерних мереж тощо. Для обчислення суми податку на ділянки сільськогосподарських угідь, застосовуються ставки визначені за групами ґрунтів, а за відсутності матеріалів ґрунтового обстеження середні ставки податку за сільськогосподарські угіддя, які до них прилягають. За землі під виробни­чими спорудами сільськогосподарських підприємств загальний податок справ­ляється за середньою ставкою податку за групами ґрунтів сільськогосподарсь­ких угідь цього підприємства. Ставка податку з одного гектара ріллі сільсько­господарських угідь встановлюється у відсотках від

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Експортний потенціал регіонів України
Активна зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...

Трудовий потенціал (зайнятість населення та ринок праці, оплата праці, пенсійне забезпечення)
Важливим питанням соціальної політики є соціальна захищеність громадян, зайнятість населення, поліпшення ситуації на ринку праці [8]. Відповідними службами району щорічно проводиться моніторинг підготовки кадрів та підвищення ...

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено