Застосування даних державного земельного кадастру при:
· технічну документацію із складання і видачу державних актів.
Для складання технічного паспорта крім технічної інформації з даних державного земельного кадастру додатково можуть використовуватись матеріали землевпорядної та містобудівної документації, санітарно-гігієнічних, геоботанічних та інших обстежень.
Усі матеріали та інформація, які були використані при складанні технічного паспорта (експертні висновки та розрахунки, план земельної ділянки, з матеріалами узгодження меж, копії держакта, відомості обмеження площ, каталоги координат товарних точок зовнішньої межі тощо) формуються в
окрему справу, яка зберігається в місцевому органі земельних ресурсів.
.2. При обґрунтуванні розміру земельного податку і
орендної плати
Згідно із статтею 206 Земельного Кодексу України „Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Земельний податок - це обов’язковий платіж передбачений Законом України „Про систему оподаткування”, який сплачується до бюджету власниками землі та землекористувачами (крім орендарів, які сплачують орендну плату), у терміни, встановлені законодавством.
Основна форма, яка поширена в Україні - це встановлення об’єктом оподаткування ставок залежно від родючості ґрунтів та місця знаходження ділянки. Ці показники інтегровано враховує величина земельної ділянки.
Базою для оподаткування є грошова оцінка земель. Основою запровадження земельного податку для усіх землекористувачів України є нормативна оцінка землі.
Ставка земельного податку для 1 га земель сільськогосподарського призначення встановлюється у відсотках від грошової оцінки відповідних сільськогосподарських угідь і їхній розмір не залежить від розташування у межах населеного пункту чи за його межами.
У межах населених пунктів ставки земельного податку для 1м встановлюється у відсотках від грошової оцінки земельних ділянок.
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, який включає дані реєстрації прав власності, права користування землею і договір на оренду землі, обліку кількості та якості земель, бонітування ґрунтів, зонування території населених пунктів, економічної і грошової оцінки земель.
До земельно-кадастрової документації, яку використовують при нарахуванні земельного податку чи орендної плати відносяться кадастрові плани і карти; матеріали, які містять дані про межі адміністративно-територіальних одиниць, земельних ділянок; правовий режим земель, їхню кількість, якість народногосподарську цінність і продуктивність по власниках землі
та землекористувачах.
Орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності централізується на спеціальних бюджетних рахунках, розподіляється і використовується відповідно до Закону України „Про плату за землю” і не може бути меншою
за розмір земельного податку, що встановлюється законом.
Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно в грошовій формі.
Орендар земельної ділянки має право приступати до використання земельної ділянки після державної реєстрації договорів оренди.
Ставки земельного податку визначаються виходячи із середніх ставок, установлених у Законі України „Про плату за землю”.
Для визначення ставки земельного податку за вихідний показник береться диференціальний (рентний дохід), який створюється в сільському господарстві при використанні земель середньої та кращої якості з урахуванням їх місцезнаходження, а в межах населених пунктів і інших галузях народного господарства - при використанні земель різного історико-культурного значення з урахуванням їх місцезнаходження. На землі сільськогосподарського призначення ставки земельного податку за групами ґрунтів визначаються по видах сільськогосподарських культур (угідь).
Ставки земельного податку за землі у межах населених пунктів визначаються у розрізі зон економічної оцінки території. У межах кожної зони ставки податку встановлюються з урахуванням функціонального призначення цих зон, історико-культурного значення території, місцезнаходження земельних ділянок відносно громадських центрів обслуговування, зупинок транспорту, інженерних мереж тощо. Для обчислення суми податку на ділянки сільськогосподарських угідь, застосовуються ставки визначені за групами ґрунтів, а за відсутності матеріалів ґрунтового обстеження середні ставки податку за сільськогосподарські угіддя, які до них прилягають. За землі під виробничими спорудами сільськогосподарських підприємств загальний податок справляється за середньою ставкою податку за групами ґрунтів сільськогосподарських угідь цього підприємства. Ставка податку з одного гектара ріллі сільськогосподарських угідь встановлюється у відсотках від
Інші цікаві матеріали
Експортний потенціал регіонів України
Активна
зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової
трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток
експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...
Трудовий потенціал (зайнятість населення та ринок праці, оплата праці,
пенсійне забезпечення)
Важливим питанням соціальної політики є соціальна захищеність громадян,
зайнятість населення, поліпшення ситуації на ринку праці [8].
Відповідними службами району щорічно проводиться моніторинг підготовки
кадрів та підвищення ...
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...