Державна реєстрація земельних ділянок
Реєстраційна картка заповнюється згідно вимог Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель.
Якщо рішення про надання земельної ділянки не кінцеве (наприклад - проект відводу) реєстраційна картка не заповнюється.
Заповнена реєстраційна картка разом з технічною документацію передається виконавцем робіт до територіального органу земельних ресурсів. Після звіряння відомостей в технічній документації, правовстановлюючому документі та реєстраційній картці, перевірки наявності відмітки про приймання обмінного файла територіальний відділ погоджує їх і передає за актом приймання-передавання реєстратору реєстраційну картку та правовстановлюючий документ для державної реєстрації та видачі.
Реєстратор приймає від територіального органу земельних ресурсів правовстановлюючі документи, реєстраційні картки та технічну документацію. У разі виявлення розбіжностей в технічній документації, правовстановлюючому документі та реєстраційній картці, вони за актом приймання-передавання повертаються до територіального органу земельних ресурсів для доопрацювання.
У разі оформлення договору оренди (суборенди) землі територіальний орган земельних ресурсів надає за актом приймання-передавання оператору реєстраційну справу для створення реєстраційної картки.
Оператор у 10-денний термін заповнює реєстраційну картку. Оператор при допомозі ПК “Гектар” по зчитаній з обмінного файлу інформації друкує заявку і рахунок на оплату послуг по реєстрації по чотирьох пунктах (наказ Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах № 69 від 15.12. 2003р. „Про встановлення єдиних вимог до порядку оформлення фінансових документів) :1) перевірка та обробка інформації на магнітних носіях;2) реєстрація державних актів, договорів оренди в державному реєстрі земель;3) внесення відомостей до бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру;4) внесення засобів до Поземельної книги.
Реєстратор здійснює державну реєстрацію державних актів та договорів оренди лише після пред'явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують повноваження діяти від імені юридичної особи, надання копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера власнику, копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або копії довідки про включення до Єдиного державного реєстру (дане положення стосується як орендарів так і орендодавців), а також копії документа про сплату послуг за внесення записів до державного реєстру земель.
Реєстратор здійснює реєстрацію та видачу державних актів, договорів оренди (суборенди) землі, яка супроводжується внесенням запису про державну реєстрацію до відповідних розділів книги реєстрації. При цьому реєстратор відображає дані державної реєстрації на всіх примірниках державних актів та договорів оренди (суборенди) землі.
До реєстраційної картки реєстратором вносяться відомості про державну реєстрацію згідно Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель.
Після внесення відомостей про державну реєстрацію до реєстраційної картки вона засвідчується підписом керівника реєстратора з зазначенням прізвища, ініціалів та печаткою і передається оператору районного (міського) відділу .
Другий примірник державного акта, примірники договору оренди (суборенди) землі реєстратор передає до територіальних органів земельних ресурсів за актом приймання-передачі.
Інші цікаві матеріали
Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та
полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним
або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших
квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...
Складання проекту внутрігосподарського
Землевпорядне проектування —
складова частина землевпорядної діяльності та землевпорядного процесу, що
обґрунтовує методи проектування і закономірності функціонування землі, як
головного засобу виробництва та прост ...
Рекреаційні ресурси, їхня характеристика та оцінка
Рекреаційні ресурси - сукупність природних та
антропогенних об'єктів і явищ, що їх можна використовувати для відпочинку,
лікування й туризму. Природні рекреаційні ресурси - це особливості природи,
природні та природно-т ...