Охорона праці
Основними сільськогосподарськими виробниками є СВК "Надія" та ПС(Ф)Г "Колос". Крім цього на території сільської ради функціонують землі закладів науки, освіти, культури, промисловості, транспорту, землі рекреаційного призначення, землі державного лісового, водного фондів, землі запасу.
На землях сільськогосподарського призначення переважають темно-сірі опідзолені глеюваті середньосуглинкові та чорноземи опідзолені важкосуглинкові (45е та 41е).
В результаті роздержавлення та приватизації зроблено розподіл земель за землевласниками та землекористувачами: в приватній власності знаходяться землі (паї) площею 151,1 га, СВК «Надія» користується площею 104,4 га, ПС(Ф)Г "Колос" – 6,7га.
Державний земельний кадастр (третій розділ проекту) включає такі складові частини:
1) кадастрове зонування;
2) кадастрові зйомки ;
3) бонітування ґрунтів;
4) економічну оцінку земель;
5) грошову оцінку земель;
6) державну реєстрацію земельних ділянок;
7) облік кількості та якості земель.
Кадастрове зонування включає встановлення: місця розташування обмежень щодо використання земель; меж кадастрових зон та кварталів; меж оціночних районів та зон; кадастрових номерів.
Кадастрова зйомка - це комплекс робіт, виконуваних для визначення та відновлення меж земельних ділянок.
Важливе значення мають дані бонітування ґрунтів - порівняльної оцінки якості ґрунтів за їх основними природними властивостями, які мають сталий характер та суттєво впливають на урожайність сільськогосподарських культур. Бонітування ґрунтів проводиться за 100-бальною шкалою. Вищим балом оцінюється ґрунт з кращими властивостями, які мають найбільшу природну продуктивність. На території Городницької сільської ради - це ґрунти 45е (темно-сірі опідзолені глеюваті слабозмиті) та 41е (чорноземи опідзолені важкосуглинкові).
Економічна оцінка земель - це оцінка землі як природного ресурсу і засобу виробництва за показниками, що характеризують продуктивність земель, ефективність їх використання та дохідність з одиниці площі Економічна оцінка земель різного призначення проводиться для порівняльного аналізу ефективності їх використання. Дані економічної оцінки земель є основою грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського цільового призначення.
Одночасно з посиленням ролі даних державного земельного кадастру значно зросла роль грошової оцінки земельних ділянок. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною та експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення с.Городниця становить: ріллі – 3404803,74 грн. , багаторічні насадження – 276703,28 грн., сінокоси – 17645,98 грн., пасовища – 68507,16 грн.
Значення даних державної реєстрації земельних ділянок особливо зростає тепер, із здійсненням земельно-правових угод. Це дуже важливо для забудованих земель, коли разом з купівлею-продажем об’єктів нерухомості продається-купується право власності на земельні ділянки. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель.
Державний реєстр земель складається з двох частин:
- Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок ;
- Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.
Облік кількості земель відображає відомості, які характеризують кожну земельну ділянку за площею та складом угідь.
Облік якості земель відображає відомості, які характеризують земельні угіддя за природними та набутими властивостями, що впливають на їх родючість, за ступенем забруднення ґрунтів.
Кошторис по нарахуванню заробітної плати та складання календарного графіку на виконання робіт по складанню технічної документації з грошової оцінки земель населеного пункту с.Городниця Городенківського р-ну подано в четвертому розділі дипломного проекту.
У дипломному проекті приділяється увага охороні навколишнього середовища (розділ 5) та охороні праці (розділ 6). Приведено сучасний екологічний стан основних природних ресурсів: земельних, водних, атмосферного повітря та заходи по підвищенню родючості ґрунтів.
Використавши знання, отримані в процесі вивчення основ наукової організації праці, описано організацію безпечних умов праці у польових роботах, загальні вимоги безпечного пересування на всіх видах транспорту.
Інші цікаві матеріали
Урбанізація як всесвітній процес. Географія найбільших мегалополісів світу
Вивчаючи тему “Населення світу”, ми говорили про розміщення населення і
форми розселення, мене зацікавив всесвітній процес урбанізації. Постала мета
простежити процес урбанізації в розвитку росту міст до виникнення а ...
Територіально-виробничі комплекси України
Із
середини 50-х років чітко намітилися регіональні проблеми, пов’язані з
великомасштабним залученням у господарський оборот великих джерел ресурсів з
метою створення нових баз нафтової, газової, електроенергетичної й і ...
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...