Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Що таке кутова та лінійна швидкість обертання Землі?

За формою Земля близька до еліпсоїда, сплюсненому з полюсів і розтягнутому в екваторіальній зоні. Середній радіус Землі 6371,032 км, полярний —6356,777 км, екваторіальний —6378,160 км. Маса Землі 5,976·1024 кг, середня щільність 5518 кг/м3.

Земля рухається навколо Сонця із середньою швидкістю 29,765 км/з по еліптичній, близькій до кругової орбіти (ексцентриситет 0,0167); середня відстань від Сонця 149,6 млн. км, період одного звертання по орбіті 365, 24 сонячної доби. Обертання Землі навколо власної осі відбувається із середньою кутовою швидкістю 7,292115·10-5рад/з, що приблизно відповідає періоду в 23 ч 56 хв 4,1 с. Лінійна швидкість поверхні Землі на екваторі - біля 465 м/с. Вісь обертання нахилена до площини екліптики під кутом 66° 33' 22''. Цей нахил і річне звертання Землі навколо Сонця обумовлюють винятково важливу для клімату Землі зміну часів року, а власне її обертання — зміну дня і ночі. Обертання Землі через приливні впливи неухильно (хоча і дуже повільно —на 0,0015 із за сторіччя) сповільнюється. Маються і невеликі нерегулярні варіації тривалості доби.

Інші цікаві матеріали

Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...

Країни Бенілюксу та Нідерланди
Бенілюкс — це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування і розпоряджен­ня землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку. Трансформація земельних відносин завжди на всіх етапах людської цивілізації належала до ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено