Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Кадастрові зйомки

Основними інструментами для проведення геодезичної зйомки традиційною методикою є теодоліт з вертикальним кругом (для вимірювання кутів), мірна стрічка (для вимірювання відстаней). За останні роки прогрес у цій галузі призвів до появи приладів для вимірювання відстаней за допомогою світла (ЕОМ), цифрових систем зчитування і збереження інформації та до об’єднання функцій всіх інструментів у єдиному блоці - так звані “тотальні станції”. Хоч ці нововведення значно розширили можливості традиційних методів зйомки, засадницькі принципи залишилися без змін.

Переваги для України полягають, насамперед, у можливості використання наявного обладнання без обов’язкового придбання нового, такого як ЕОМ та тотальні станції. Наявні людські ресурси в Україні (як правило, групи з трьох геодезистів) мають у більшості випадків підготовку та досвід роботи зі стандартним обладнанням і за загальновживаною методикою, що скорочує потребу у витратах на підготовку фахівців. Хоча між районами є певні відмінності щодо наявності у них матеріальних ресурсів для проведення геодезичних вишукувань, в основному вони мають можливості для проведення зйомок за традиційного технологією.

Недоліки полягають у тому, що проведення зйомок та обробка даних навіть по невеликих територіях забирають дуже багато часу, що призводить до великих витрат робочої сили на одиницю території та обмежує загальні обсяги робіт, які можна здійснити за певний проміжок часу. Часто виникають проблеми з прив’язкою до існуючої мережі, яка ще повністю нерозгорнута на території. Обробка геодезичних даних для складання карт та звітів при підготовці даних для складання державних актів як правило здійснюється в ручну або, у кращому випадку, автоматизовано частково. Оскільки під час традиційної зйомки географічні координати автоматично не встановлюються, є потреба в юридичному описі меж, який часто

можна тлумачити по-різному.

Ідентифікаційний (унікальний) номер наноситься на індексну карту, яка дозволяє землевласникам визначити місцезнаходження своєї ділянки стосовно інших. Індексні карти повинні складатись як основа для кадастрової інформації та ефективного комплексного обліку екологічних й інших даних.

Для базових карт найдоцільніше використовувати масштаб 1: 2000, а в окремих випадках 1:1000.

При розробці системи кадастрової зйомки слід враховувати:

· методи позначення меж на місцевості і збереження цих позначень;

· яке ставлення населення до меж і хто відповідає за збереження межових знаків;

· хто і на основі яких критеріїв приймає рішення про прийняття результатів зйомки;

· які стандарти щодо точності повинні бути встановленні і які методи контролю за їх дотриманням повинні прийматись;

· які методи збереження і пошуку даних зйомки і чи можуть польові записи землевпорядників розглядатись судами як доказ;

· чи підлягають збереженню мікрофотокопії даних кадастрової зйомки поряд із правовими документами;

· правовий статус планів у межах реєстрацій земельних ділянок;

· обмеження, які регулюють максимальні і мінімальні розміри земельних ділянок.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Подільский економічний район
Подільский економічний район має зручне економіко-географічне положення, вигідне транспортно-географічне положення. За розмірами території район посідає 4 місце серед економічних районів України ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено