Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Облік кількості і якості земель

Використання землі як природного ресурсу - специфічна особливість сільськогосподарського виробництва, в результаті якого створюються продукти харчування, тобто основні матеріальні блага для суспільства Кабінетом Міністрів України від 12 січня 1993 року у відповідності до положення про порядок ведення державного земельного кадастру вказується, що облік кількості земель ведеться за власниками землі і землекористувачами, в тому числі і фермерами. При розробці проекту роздержавлення і приватизації земель необхідне уточнення масивів сільськогосподарських угідь, виділених для розміщення фермерських господарств з врахуванням існуючої дорожньої мережі та іншої інфраструктури, особистих підсобних господарств, індивідуальної забудови, урочищ природоохоронних територій, сінокосіння та випасання худоби.

При обліку кількості земель виділяють: землі в межах населеного пункту; землі за межами населеного пункту; землі за категоріями; за формами власності, зрошувані та осушувані землі; землі, що надані в тимчасове користування, в тому числі на умовах оренди.

За дорученням Кабінету Міністрів, Державним комітетом по земельних ресурсах за участю ряду відповідних міністерств і відомств в 1993 році розроблено та погоджено з Міністерством статистики форму щорічного звіту про наявність всіх земель та розподіл їх за землекористувачами, власниками землі та угіддями, а також форми звітів про наявність і розподіл зрошуваних і осушуваних земель. Відомості про власників землі і землекористувачів, із зазначенням загальної площі, подаються в розрізі, за категоріями земель, за угіддями, наближеному до світової системи земельного обліку. Наближена класифікація земель до світової системи обумовлюється тим, що з набуттям Україною статусу самостійної держави в ній почалися демократичні перетворення на шляху до ринкової економіки. Це привело до змін у виробничих відносинах, в тому числі і земельних. Якщо раніше панувала виключно державна власність на землю, то земельним законодавством України передбачено рівноправне існування всіх форм власності на землю (державної, колективної та приватної).

Враховуючи зміни у формах господарювання та власності на землю, створення нових селянських спілок, кооперативів, фермерських господарств та проекти формування території сільських (селищних) рад, виникає необхідність поновлення раніше розроблених проектів землеустрою з контурно-меліоративною організацією території.

Згідно статті 19 Земельного кодексу України, землі за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:

1) землі сільськогосподарського призначення;

2) землі житлової та громадської забудови;

3) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;

4) землі оздоровчого призначення;

5) землі рекреаційного призначення;

6) землі історико-культурного призначення;

7) землі лісового фонду;

8) землі водного фонду;

9) землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Земельні ділянки кожного категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.

Облік кількості земель відображає відомості, які характеризують кожну земельну ділянку за площею та складом угідь.

В таблиці 3.5.1. показана площа земель, що закріплена за Королівською сільською радою.

Таблиця 3.5.1 Площа земель, що закріплена за сільською радою

Назва угідь

Площа, га

% співвідношення

Всього земель

469,50

100,0

Всього сільськогосподарських угідь

267,51

56,98

Рілля

220,54

46,97

Багаторічні насадження

8,10

1,73

Пасовища

38,36

8,17

Під водою

6,6

1,41

Заболочені землі

1,8

0,38

Під шляхами і прогонами

0,51

0,11

Під виробничими будівлями і дворами

19,55

4,16

Чагарник

8,88

1,89

Забудовані землі

101,83

21,69

Інші

63,33

13,49

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Країни Закавказзя (Азербайджан, Вірменія, Грузія)
Країнами Закавказзя є Азербайджан, Вірменія, Грузія. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють сприятливі умови для розвитку економічних зв'язк ...

Суспільно-географічний комплекс великого міста
У даній роботі нами буде розглянуто велике місто, як об’єкт дослідження, суспільно-географічний комплекс великого міста, суспільно-географічний комплекс міста Москва, її демографічна ситуація, промисловість Москви та сфе ...

Князівство Ліхтенштейн - карликова держава
Князівство Ліхтенштейн (нім. Fürstentum Liechtenstein) - країна на заході центральної Європи, межує з Австрією на сході і Швейцарією на заході. Державний устрій - конституційна монархія. Площа 160 км²; ст ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено