Нормативно-правова база організації проведення грошової оцінки земель населених пунктів
Грошова оцінка території населених пунктів здійснюється в межах встановленої межі населеного пункту.
При виконанні грошової оцінки середнього, великого, крупного та крупнішого населеного пункту не обмежується територією, яка знаходиться за юридичними межами населеного пункту. За його межею залишаються землі, які за господарськими, трудовими, соціальними та рекреаційними зв’язками нерозривно пов’язані з територією населеного пункту.
Грошова оцінка земель населених пунктів базується на рентному підході. Згідно з Законом України “Про плату за землю” грошова оцінка е капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки. У населеному пункті рентний дохід виникає перш за все завдяки інфраструктурному облаштуванню території та переваг місце розташування відносно ринків сировини, збуту та робочої сили.
Відповідно до методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населеного пункту грошва оцінка земель населених пунктів визначається за встановленою формулою.
На методику оцінки земель впливають такі фактори:
Необхідні витрати пов’язані з облаштуванням території, капітальні вкладення на створення відповідної інженерно-технічної інфраструктури;
Економічні розрахунки наслідків вилучення земель із сільськогосподарського виробництва і введення їх у сферу будівництва й обслуговування громадської і промислової забудови;
Економічні розрахунки результатів використання земель населених пунктів для житлового та промислового будівництва для адміністративних, культурних і комунальних будівель і споруд, будівель сфери послуг.
Порядок встановлення тарифів на проведення робіт по грошовій оцінці земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення розроблено відповідно до пункту 3 постанови Верховної Ради України від 16 липня 1999 р. №999-ХІУ "Про продовження строку проведення грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення" і з метою прискорення проведення грошової оцінки земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) і упорядкування витрат бюджетних коштів на виконання зазначених робіт.
Чинним законодавством передбачено договірний характер виконання робіт між сторонами. Обов'язковим додатком до договору є протокол погодження вартості цих робіт.
При визначенні вартості робіт з грошової оцінки земель необхідно враховувати:
дані вартості проведення робіт з грошової оцінки;
характеристику населеного пункту або земельної ділянки несільськогосподарського призначення;
прямі затрати на здійснення грошової оцінки (кількість і рівень кваліфікації фахівців, їх зарплата та нарахування на неї, затрачений час на виконання робіт, витрати, пов'язані з використанням обладнання, матеріалів та ін.);
особливі умови виконання робіт (терміновість, комплексність, ступінь використання комп'ютерних технологій та ін.).
Пропонується запровадити порядок встановлення тарифів на проведення робіт по грошовій оцінці земель населених пунктів та порядок встановлення тарифів на проведення робіт по грошовій оцінці земель. несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів).
Враховуючи велику кількість суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються виконанням робіт з грошової оцінки земель, для забезпечення ефективного використання бюджетних асигнувань на згадані роботи вважаємо за доцільне прийняти зазначений Порядок і розробку відповідних базових цін.
Оцінка земельної ділянки проводиться відповідно до таких методичних підходів:
капіталізації чистого доходу від використання земельної ділянки;
зіставлення цін продажу подібних земельних ділянок;
урахування витрат на спорудження об'єктів нерухомого майна на земельній ділянці;
Грошова оцінка земельної ділянки за Методикою грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 р. № 525, і Методикою грошовою оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. № 213, в частині оцінки земель населених пунктів (далі - грошова оцінка нормативна);
поєднання декількох методичних підходів при умовному розподілі забудованої земельної ділянки на складові компоненти (земельна ділянка, будівлі, споруди).
При проведенні експертної оцінки слід використовувати не менше трьох методичних підходів, причому обов'язковим є застосування методичного підходу, що ґрунтується на грошовій оцінці нормативній.
Інші цікаві матеріали
Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до
складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана
Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими
полками (Переяславським, Іркліївськи ...
Моя мала батьківщина м. Миколаїв
В
даній роботі я досліджував природні умови, географічні особливості, кліматичні
характеристики моєї малої батьківщини - міста Миколаєва.
Впродовж
свого існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий ділови ...
Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та
полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним
або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших
квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...