Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Екологія населеного пункту.

Важливою задачею екологічного законодавства є охорона природного середовища в сільськогосподарському пункті. Правовий стан, роль і значення населеного пункту вимагає створення в ньому найбільш сприятливих умов для життя і здоров’я, праці і відпочинку населення.

Населений пункт має багато екологічних проблем, що виникають і нагромаджуються в зв’язку з науково-технічним прогресом. Саме в населеному пункті спостерігається хімічне, пилове, й інше забруднення атмосферного повітря, води і ґрунту.

Екологія в населеному пункті здійснюється на підставі загальних екологічних норм, спрямованих на охорону земель від ерозії, вод і атмосферного повітря від забруднення, лісів населеного пункту від пожеж, знищення, пошкодження, засмічення тощо. Разом з тим специфіка об’єкту охорони визначає і специфіку природоохоронних заходів, що притаманні лише охороні природного середовища населених пунктів.

До таких заходів відносяться:

a) Еколого-вимогливе планування і забудова населених пунктів, їх благоустрій;

b) Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;

c) Охорона атмосферного повітря в населеному пункті;

d) Охорона зеленої рослинності в населеному пункті;

Планування і забудова населеного пункту повинна передусім передбачити створення найбільш сприятливих умов для життя, а також для збереження і зміцнення здоров’я громадян. Житлові масиви, промислові підприємства та інші об’єкти належить розміщати таким чином, щоб виключати несприятливий валив шкідливих факторів на здоров’я і санітарно-побутові умови життя населення. Зокрема, важливо враховувати переважаючи напрями вітру, щоб запобігти занесенню шкідливих речовин від підприємств на зелені території.

При проектуванні, будівництві і реконструкції підприємств слід передбачати заходи що до запобігання забруднення атмосферного повітря, водойм підземних вод, зелених насаджень ґрунту.

Певна частка забруднення навколишнього середовища в населеному пункті припадає на транспорт.

Тому необхідне найбільш раціональне розміщення транспортних потоків, виведення їх за межи житлової зони, а транзитні шляхи – за межи населеного пункту, передбачити транспортні розв’язки для безупинного руху автомобілів.

При забудові населеного пункту належить забезпечити введення в установлені строки водопроводів, каналізаційних і очисних споруд, санітарну очистку, утилізацію промислових, комунально-побутових та інших відходів.

З метою зменшення впливу промислових підприємств на навколишнє середовище передбачено створення навколо них санітарно-захисних зон. Обов’язковою умовою упорядкованості такої зони є її озеленення, що для сучасного населеного пункту має особливе значення. Рослини здатні поглинати і засвоювати різні гази та пил, чим очищають атмосферне повітря. Трав’яниста рослинність вбирає у себе усі радіоактивні опади.

Озеленення корисне і тим, що сприяє спілкуванню людини з природою. Людина щодня, що миті повинна відчувати зв’язок з довкіллям. Адже життя людини тісно пов’язане з природою, з її виникненням. Сьогодення тим більше вимагає зміцнення цих зв’язків.

Важливу роль в екології природного середовища в населеному пункті покликане відігравати законодавство про забезпечення санітарного та епідемічного благоустрою населення. Воно базується на засадах Конституції України, Основах законодавства України про охорони здоров’я і складається з Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благоустрою населення”, інших актів законодавства та інших норм.

У системі екологічно-правових заходів, спрямованих на екологію навколишнього природного середовища в населеному пункті, чинне місце відводиться державному санітарно–епідеміологічному нагляду. Також регулярне здійснення санітарно-епідемічного нагляду здатне оздоровити і підтримувати в належному стані екологію насалених пунктів.

Тільки взаємодія з природою і навколишнім середовищем покращить екологію населеного пункту.

Разом з екологічною функцією зелена рослинність міст виконує також естетичну та виховну функцію. А тому охорона лісів і зеленої рослинності населеного пункту заслуговує на особливою увагу, їх охорона може досягтися різними шляхами по-перше, шляхом максимального обмеження використання зазначених лісових угідь, для різних господарських потреб; по-друге шляхом активізації лісовідновлення і лісорозведення в лісах населеного пункту.

Згідно з діючим лісним законодавством у лісах населених пунктів допускається тільки рубки догляду, санітарні рубки, пов’язані з реконструкцією малоцінних молодників, прокладання просік, створення протипожежних розривів.

Екологія лісів населеного пункту сприяє також лісовідновленню і лісорозведенню. Нерідко частина лісів гине від лісових пожеж, шкідників, хвороб.

Поліпшення екологічного стану довкілля має особливе значення. Сучасне виробництво пов’язане з великим навантаженням працюючих, для відновлення їх фізичних і духовних сил потрібне спілкування з природою.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Експортний потенціал регіонів України
Активна зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...

Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький автономн ...

Актуальні проблеми розвитку і територіальна організація легкої промисловості світу
Комплекс з виробництва товарів народного споживання - важлива складова частина економіки країни, яка має сприяти стабілізації загальноросійського споживчого ринку. Це в основному галузі групи, що випустили в 1995 році м ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено