Охорона природи.
Серед важливих проблем сьогодення особливе місце посідає проблема охорони природи.
Охорона природи – це: комплекс державних указів, актів, наказів, законів, міжнародних і соціально-економічних заходів спрямованих на раціональну охорону земель, навколишнього середовища, атмосферного повітря, вод, а також лісів, ґрунтів.
Для грошової оцінки земель населеного пункту важливе місце має охорона земель.
Охорона земель проводиться відповідно до розділу VI “Охорона земель”, глави 26 “Завдання, зміст і порядок охорони земель”, та статей, а саме стаття 162 “Поняття охорони земель”, стаття 163 “Завдання охорони земель”, стаття 164 “Зміст охорони земель”, стаття 167 “Охорона земель від забруднення небезпечними речовинами”, земельного кодексу України.
Охорона земель включає систему правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на раціональне використання земель, запобігання необґрунтованому вилученню земель сільськогосподарського призначення, захист від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення продуктивності родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення. Забезпечення зберігання та відтворення земельних ресурсів, екологічної цінності природних і набутих якостей земель.
Охорона земель складається з таких функцій:
ü Обґрунтування і забезпечення досягнення раціонального землекористування;
ü Захист сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників від необґрунтованого їх вилучення для інших потреб.
ü Захист земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, пересушення, ущільнення, забруднення відходами виробництва, хімікатами, радіоактивними речовинами та від інших несприятливих природних і техногенних процесів;
ü Збереження природних водно-болотних угідь;
ü Попередження погіршення естетичного стану та екологічної ролі антропогенних ландшафтів;
ü Консервацію деградованих і малопродуктивних сільськогосподарських угідь. Господарська та інша діяльність яка зумовлює забруднення земель.
Дані охорони земель входять у основу грошової оцінки земель населеного пункту. Охорона природи також забезпечує сприятливий режим водойм, які знаходяться на території населеного пункту; захисту її від замулювання продуктами ерозії, господарської і виробничої діяльності та інших. Контроль за дотриманням встановленням прибережних смуг. В межах смуги забороняється будь-яка діяльність у вигляді обробітку, внесення хімікатів, випасання худобу, що може призвести до обвалу прибережної смуги і будівництво літніх таборів для худоби та відходи, які би забруднювали водойму; стоянка і миття автотранспортних засобів, влаштування сміттєзвалищ. Не допускати проникнення стічних і забруднених вод з виробничих центрів, тобто приватних підприємств, товариств та господарських дворів.
Для покращення природоохоронної ситуації в населеному пункті необхідно передбачити та проводити хоч декілька разів на рік природоохоронних підприємств, які б зменшили негативний вплив на природу.
Відповідальність за дотриманням належного режиму на землях прибережних смуг покладається на керівництво підприємств та керівництво населеного пункту і окремих громадян.
Згідно статті 187 земельного кодексу України державний контроль за використанням і охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України, а також Державний комітет по земельних ресурсах та інщі спеціально уповноважені на це державні органи.
Та розумне використання природи, піклування про охорону природи її багатства і збереження земельних ресурсів, впровадження в проект заходів по охороні природи дає можливість більш раціонально використовувати наявні в господарстві земельні ресурси.
Для успішного вирішення проблеми охорони земель, поряд із здійсненням конкретних організаційно-господарських, технічних та технологічних заходів по відтворенню продуктивності, споживчих якостей і екологічної ролі ґрунтового покриву велике значення має їх комплексна, вартісна оцінка як інтегрованого ресурсу.
Інші цікаві матеріали
Характеристика й особливості розвитку Київської області
Мета
контрольної роботи полягає у розгляді здійснення подальших перетворень в усіх
сферах суспільного життя, активізації економічного розвитку усіх галузей
господарського комплексу області, збільшенні інвестиційної та і ...
Соціальна інфраструктура України
Розвиток
продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними
показниками:
- величина
валового суспільного продукту;
- національний
доход;
- частка
національного доходу для споживання та н ...
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...