Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Порядок виконання грошової оцінки земель населеного пункту:

Обчислення базової вартості одного квадратного метра земель (ЦМН) залежно від факторів, які визначають місце положення ділянки:

де: Км=КР1*КР2*КР3*КР4;

Величина КМ вираховується, як добуток коефіцієнтів, що враховують:

КР1 – адміністративний статус населеного пункту України (таблиця 3);

КР2 – входження в приміську зону великих міст (таблиця 4);

КР3 – населений пункт має статус курорту (таблиця 5);

КР4 – входження до зони радіаційного забруднення (таблиця 6).

Обчислення вартості 1 кв. м. В межах населеного пункту за формулою:

ЦНЗ = ЦНМ*КМ2

Де ЦНЗ – середнє значення вартості для економіко-планувальних зон.

У межах населеного пункту базова вартість 1 кв. м. Землі змінюється залежно від розташування в економіко-планувальних зонах, які встановлюються на основі економічної оцінки території з урахуванням таких факторів:

Функціонально-планувальні якості;

Доступності до центру населеного пункту, місць роботи, центрів обслуговування, зон відпочинку;

Рівня інженерного забезпечення та благоустрою території;

Екологічних якостей;

Привабливості середовища, різноманітності місць праці, наявності історико-культурних та природних пам’яток.

Значення коефіцієнту КМ2 визначається як добуток пофакторних оцінок вагової характеристики кожного фактора. Числові значення пофакторних оцінок приймаються в межах граничних значень коефіцієнта КМ2 для груп населених пунктів з різною чисельністю населення (наведених в таблиці 7).

3. Визначення вартості квадратного метра ділянки певного функціонального використання ЦН здійснюється з урахуванням територіального планування інженерно-геологічних, історико-культурних, природно-ландшафтних, санітарно-гігієнічних та інженерно-інфраструктурних особливостей, її місце розташування в межах економіко-планувальної зони за формулою:

ЦН = ЦНЗ*КФ*КМЗ

Значення коефіцієнта Км3 визначається по кожному населеному пункту, виходячи з його особливостей. Для обчислення КМЗ враховують локальні фактори, наведеш в таблиці 9. При цьому добуток пофакторних оцінок повинен бути в межах 0,75-1,50. Значення коефіцієнта КФ наведені в таблиці 2.

Невідомою величиною є В - базова вартість одного квадратного метра земельної ділянки. Величини загальних коефіцієнтів функціонального призначення (КФ) земельної ділянки та її місцеположення ( КМ ) знаходять по наведеній вище методиці.

В сучасній методиці обрахунку грошової ціни земельних ділянок базову вартість одного квадратного метра приймають рівною стократному розміру земельного податку, встановленого на землю. Значення базової вартості наведено в таблиці 4.1.

Таблиця 4.1.

Базова вартість квадратного метра земельної ділянки.

Група населених пунктів з чисельністю населення (тис. Чол.)

В (гривнях)

Інші цікаві матеріали

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона несе в собі великий пізнавальний заряд. Адже, вивчаючи і а ...

Порівняльна економіко-географічна характеристика Одеси та Луцька
Метою дипломної роботи є порівняльна економіко-географічна характеристика міст Одеси та Луцька, дослідження економічного та соціального розвитку міст. Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні завдання: ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено