Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Порядок виконання грошової оцінки земель населеного пункту:

Обчислення базової вартості одного квадратного метра земель (ЦМН) залежно від факторів, які визначають місце положення ділянки:

де: Км=КР1*КР2*КР3*КР4;

Величина КМ вираховується, як добуток коефіцієнтів, що враховують:

КР1 – адміністративний статус населеного пункту України (таблиця 3);

КР2 – входження в приміську зону великих міст (таблиця 4);

КР3 – населений пункт має статус курорту (таблиця 5);

КР4 – входження до зони радіаційного забруднення (таблиця 6).

Обчислення вартості 1 кв. м. В межах населеного пункту за формулою:

ЦНЗ = ЦНМ*КМ2

Де ЦНЗ – середнє значення вартості для економіко-планувальних зон.

У межах населеного пункту базова вартість 1 кв. м. Землі змінюється залежно від розташування в економіко-планувальних зонах, які встановлюються на основі економічної оцінки території з урахуванням таких факторів:

Функціонально-планувальні якості;

Доступності до центру населеного пункту, місць роботи, центрів обслуговування, зон відпочинку;

Рівня інженерного забезпечення та благоустрою території;

Екологічних якостей;

Привабливості середовища, різноманітності місць праці, наявності історико-культурних та природних пам’яток.

Значення коефіцієнту КМ2 визначається як добуток пофакторних оцінок вагової характеристики кожного фактора. Числові значення пофакторних оцінок приймаються в межах граничних значень коефіцієнта КМ2 для груп населених пунктів з різною чисельністю населення (наведених в таблиці 7).

3. Визначення вартості квадратного метра ділянки певного функціонального використання ЦН здійснюється з урахуванням територіального планування інженерно-геологічних, історико-культурних, природно-ландшафтних, санітарно-гігієнічних та інженерно-інфраструктурних особливостей, її місце розташування в межах економіко-планувальної зони за формулою:

ЦН = ЦНЗ*КФ*КМЗ

Значення коефіцієнта Км3 визначається по кожному населеному пункту, виходячи з його особливостей. Для обчислення КМЗ враховують локальні фактори, наведеш в таблиці 9. При цьому добуток пофакторних оцінок повинен бути в межах 0,75-1,50. Значення коефіцієнта КФ наведені в таблиці 2.

Невідомою величиною є В - базова вартість одного квадратного метра земельної ділянки. Величини загальних коефіцієнтів функціонального призначення (КФ) земельної ділянки та її місцеположення ( КМ ) знаходять по наведеній вище методиці.

В сучасній методиці обрахунку грошової ціни земельних ділянок базову вартість одного квадратного метра приймають рівною стократному розміру земельного податку, встановленого на землю. Значення базової вартості наведено в таблиці 4.1.

Таблиця 4.1.

Базова вартість квадратного метра земельної ділянки.

Група населених пунктів з чисельністю населення (тис. Чол.)

В (гривнях)

Інші цікаві матеріали

Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Природні продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищен ...

Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети складені ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: ...

Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відом ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено