Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Встановлення меж економіко-планувальних зон та визначення коефіцієнта місця розташування земельної ділянки (Км2):

Для встановлення економіко-планувальних зон був застосований експертний метод оцінки оціночної території районів села, а саме: заповнена анкета експертної оцінки, що включає 20 факторів, які впливають на величину комплексного індексу цінності району Іі (таблиця 7.2). Оцінка проведена за 5 бальною шкалою. При цьому “5” балами оцінювались найкращі значення факторів, а балом “1” його відсутність, або найгірше значення. Визначена сума балів оцінки факторів. Після цього визначено середній бал по кожному району та середньозважений бал для населеного пункту та вирахувано комплексний індекс цінності для окремого оціночного району за формулою:

Іі = Іс : І;

де: Іі – комплексний індекс цінності оціночного району;

Іс – середній бал оціночного району;

І - середньо зважений бал по селу.

Результати вирахування комплексного індексу по кожному з оціночних районів приведений в таблиці 7.3 Таблиця 7.3

Розрахунок комплексного індексу Іі

Оціночні райони

Сума балів по оціночних районах

Середній бал

Іі

1

79

3,95

1,06

2

79

3,95

1,06

3

78

3,90

1,05

4

75

3,75

1,01

5

69

3,45

0,92

6

69

3,45

0,92

Середньозважений бал

3,73

Наступною стадією грошової оцінки земель є економіко - планувальне зонування території села, яке здійснено методом об єднання оціночних районів у економіко-планувальні зони, для визначення яких враховувалась дія трьох факторів:

- суміжність районів;

- переважно однотипне функціональне використання;

- близькість індексу Іі.

Враховуючи ці фактори, оціночні райони об’єднані в економіко-планувальні зони (креслення 3). Значення зонального коефіцієнта Км2 для окремої економіко-планувальної зони визначено, як середньо зважене (за часткою площі районів) індексів Іі оціночних районів, які входять до цієї зони (таблиця 7.4).

За цими показниками виділено першу і другу економіко - планувальні зони, а от в третю зону включений 10 район, який значно віддалений від центру села, незабудований і землі цього району в основному використовуються, як сільськогосподарські угіддя. Коефіцієнт Км2 для третьої зони не розраховувався, але це очевидно по місцю розташування і її функціональних можливостях, що даний коефіцієнт тут буде найнижчий в порівняні з першою, другою зонами.

Таблиця 7.4

Значення коефіцієнта Км2

Економіко-планувальні зони

Оціночні райони, які включені до зони

Площа оціночної території району, га

Км2

I

1,2,3

244,0339

1,06

II

4

170,6059

1,01

III

5,6

186,3602

0,92

Інші цікаві матеріали

Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадастрових ...

Порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів
Територія України за всі роки свого існування зазнавала великих територіальних змін. Сучасна державна територія остаточно сформувалась у першій половині 50-х років нинішнього століття. Територія і населення району має с ...

Економічне районування та територіальна організація господарства
Актуальність теми «Економічне районування та територіальна організація господарства» полягає в тому, що розвиток галузей народного господарства, виробничих комплексів, соціально-виробничої інфраструктури, а також господ ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено