Охорона навколишнього середовища
проведення інженерної підготовки території по захисту її від затоплення, підтоплення, попередження зсувів;
проведення заходів по благоустрою території міста.
Раціональне використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів. На полігонах по переробці промислових і побутових відходів запровадити нові технології по їх переробці, а також утилізації з метою одержання вторинної сировини і застосування її у промисловості.
Надзвичайно важливе значення для життя людини мають водні ресурси, тому в проекті виділена значна увага їх, охороні та відновленню. Згідно з “Порядком визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режимом ведення господарської діяльності в них”, встановлюється єдиний правовий режим визначення розмірів меж водоохоронних зон. Водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх, забруднення, засмічення і вичерпання, а також зменшення коливань стоку вздовж річок та навколо озер, водосховищ та інших водоймищ.
До складу охоронної зони входить заплава річки Прут та її притоків, перша надзаплавна тераса, бровки і круті схили берегів, а також прилеглі території. Межі водоохоронних зон встановлюються з урахуванням рельєфу місцевості, затоплення, підтоплення, інтенсивності берегоруйнування, а також цільового призначення земель. На землях міста розмір водоохоронної зони встановлюється відповідно до існуючих на час встановлення водоохоронної зони, конкретних умов забудови. Охорона зона згідно Земельного кодексу України вздовж річок, озер , водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх, водності в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
· для малих річок, струмків, а також ставків площею менш як 3 га – 25 метрів;
· Для великих річок – 100 метрів.
При крутизні схилів більш як трьох градусів мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм забороняється:
розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і заліснення), а також садівництво та городництво;
зберігання та застосування пестицидів і добрив;
влаштування літніх таборів для худоби;
будівництво будь – яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), в тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.
Об’єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватися, якщо не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.
У водозахисній зоні дотримується режим регулювання господарської діяльності. Виконання водоохоронних та інших заходів упорядкування водоохоронних зон за винятком земель водного фонду покладається на виконавчі комітети рад. Контроль за використанням водоохоронних зон здійснюється міською радою, органами охорони навколишнього середовища та управлінням земельних ресурсів.
Огляд літератури.
Серед найважливіших проблем сьогодення, особливе місце посідає грошова оцінка населених пунктів.
Характер цієї загальної проблеми потребує системного обґрунтування та комплектування і використання даних вказаних в державному земельному кадастрі та містобудівному кадастрі населеного пункту, інвентаризації земель населеного пункту, раціонального використання земель населеного пункту; прогнозування розмірів сільського населеного пункту; економічна оцінка, обліку земель населеного пункту та сільськогосподарських земель тощо.
Ця проблема назрівала з давнини, людство намагалося врегулювати її. Особливо ця проблема проявила себе в другій половині 20-го століття. В Україні грошова оцінка земель набула офіційного статусу завдяки постанові Кабінету Міністрів України від 16 вересня 1992 року.
Як указує Флешей В.В. (1996) в більшості населених пунктів України не має сучасних, найбільш точних планово-картографічних, геодезичних, геологічних, ґрунтових матеріалів, матеріалів обстежень та досліджень які б характеризували сучасні землекористування та землекористувачів в межах населеного пункту. Це призводить до хаосу в обліку земель, становленні плати заземлю, до порушень у земельному законодавстві.
Земельна реформа в Україні здійснена для поліпшення, обґрунтування, виведення земельних відносин на вищій рівень. Вона стала механізмом, якій дам практично-аналітичну інформацію для приватизації земель населеного пункту, а також земель сільськогосподарського призначення.
Інші цікаві матеріали
Кліматичні фактори
Актуальність
теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь
місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат
залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від ...
Географія та особливості розвитку розважального туризму в Бразилії
Сучасний
етап характеризується значними та глибокими змінами в світовій економіці та
міжнародних відносинах. Спостерігається стійка тенденція подальшого зміцнення
всебічного співробітництва країн, поглиблення інтеграцій ...
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відомо, в ...