Охорона навколишнього середовища
ü Економічні розрахунки наслідків виключення земель із сільськогосподарського виробництва і введення Ії у сферу будівництва, обслуговування громадської та промислової забудови;
ü Економічні розрахунки результатів використання земель населеного пункту для житлового та промислового будівництва, для адміністративних, культурних і комунальних будівель і споруд, будівель сфери послуг, транспортних артерій тощо.
За твердженням М.О. Володина (2000) в основу грошової оцінки земель населених пунктів покладено рентний дохід, який обумовлюється функціональним використанням земельної ділянки і її місцем розташування у загальнодержавній, регіональній і місцевій системі виробництва і розселення, а також благоустроєм і якістю її території, що визначається рівним інженерного облаштування, природними історико-культурними, екологічними та іншими показниками. За своєю суттю грошова оцінка земель є відображанням капіталізованого рентного доходу, що створюється на земельній ділянці. На сільськогосподарських землях рентний дохід створюється при виробництві усіх сільськогосподарських культур, а його розміри обчислюються на узагальнюючий основі виробництва зернових культур. На землях іншого призначення рентний дохід утворюється в наслідок їх функціонального використання, рівня інженерного облаштування місце розташування земельних ділянок.
За спостереженнями Б.М. Данилишин, С.И. Дорогунцов, В.С. Міщенко, Я.В. Коваль, О.С. Новоторов, М.Н. Паламарчук (1999) грошова оцінка землі як комплексного ресурсу природи спонукає необхідність підвищення рівня обґрунтованості рішень, що приймають відносно цільового використання земель населеного пункту при формуванні системи регіонального розвитку, урахування їх екологічної і соціально-економічної ролі при визначенні стратегій господарського використання конкретних територій. І на решті грошова оцінка населеного пункту є ключовим питанням побудови економічного ринкового механізму ефективного землекористування на основі перетворень їх у виробничий капітал, якій діє разом з іншими капіталами у ринковому середовищі. Методологічною базою грошової оцінки земель є положення про диференціальний доход, як про матеріальну основу диференціальної ренти 1 і 2, що відбиває звеличену економічної ефективності і рівня інтенсивності використання земельної ділянки у рамках планової методології.
За допомогою грошової оцінки земель населених пунктів вирішують спірні питання про плату за землю у певній планово-економічній зоні населеного пункту, функціонального використання земельних ділянок, вартість земельних ділянок, а також для економічного врегулювання земельних відносин при передачі земель у власність, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу земельної ділянки, здійснення оренди, ціноутворення, визначення ставок земельного податку, обліку сукупної вартості основних засобів виробництва, визначенні розміру внеску до статутних фондів фермерських, колективних підприємств, спільних підприємств, акціонерних товариств.
Грошова оцінка населеного пункту виступає основою для приватної власності, базою для державної реєстрації землекористувань, та землекористувачів, як фізичних так і юридичних осіб та для здійснення операцій із земельними частками (паями), ринкова ціна, яких визначається на основі співвідношення попиту і пропозиції, а також для встановлення стартової ціни земельних ділянок несільськогосподарського призначення при їх продажу на конкурентних засадах.
Результати грошової оцінки населеного пункту використовують як інформаційну базу для багатьох державних та інших структур та фізичних осіб.
ВИСНОВКИ
1. Дипломна робота розроблена і оформлена в складі 6 розділів: текстової частини та графічної – 3-х креслень та 1-ї таблиці.
2. Нормативну грошову оцінку земель проведено згідно нормативно-законодавчих матеріалів і актів.
3. Враховуючи ґрунтово-рельєфні, соціально-інфраструктурні показники території с.Кропивник виділено 6 оціночних райони, які об’єднані у 3 економіко-планувальні зони.
4. На основі показників залишкової вартості інфраструктури, витрат на їх освоєння і облаштування визначена базова вартість 1м2 земель, що становить з врахуванням індексу інфляції – 3,58 грн/м2 .
5. У зв’язку з відсутністю регіональних показників коефіцієнт Км1 прийнято за 1. Зональний коефіцієнт Км2 в результаті розрахунків визначений в таких розмірах для с. Кропивник:
І економіко-планувальна зона – 1.06
ІІ економіко-планувальна зона – 1,01
ІІІ економіко-планувальна зона – 0.92
6. З використанням вищенаведених параметрів і показників проведено нормативно-грошову оцінку земель різного функціонального використання, за якою встановлено, що найвищу вартість 1м2 мають землі комерційного використання – 24,86 грн., а найнижчу – землі сільськогосподарського призначення (0,12 грн.), зокрема землі сіножаті та рілля – 0,11 грн.
Інші цікаві матеріали
Регіональний розвиток центрально-українського економічного району
Проблеми регіонального
розвитку центрально-українського економічного району – це проблеми невикористаних
можливостей, нереалізованого потенціалу. Зменшення чисельності працездатного
населення, депопуляція - свідчать про ...
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...
Мінеральні ресурси Хмельницької області
Завдяки
географічному розташуванню, геологічній будові і гідрогеологічним умовам
Україна має значні запаси мінеральних вод. Далеко за межами України відомі такі
води, як "Миргородська", "Поляна квасова&qu ...