Радянська адміністративно-територіальна спадщина і спроби її подолання
децентралізація глобальний реформування територіальний
ВИСНОВКИ
. За результатами виконаної роботи встановлено, що сучасний адміністративно-територіальний устрій України по суті залишається апаратом обслуговування авторитарної влади і планово-адміністративної економіки, а значить, не відповідає завданням ні демократичного суспільства, ні нової держави. Більш того, саме такий адміністративно-територіальний устрій постійно провокує владу до відмови від демократичних і ринкових принципів управління і поверненню до авторитарної моделі - в цьому постійна небезпека. Ось чому проведення адміністративно-територіальної реформи є необхідним і одним з найважливіших інструментів у перетворенні української держави з держави-патрона в державу-гувернера і радянського суспільства - на громадянське суспільство.
. За результатами виконаної роботи встановлено, що за всі роки незалежності України робилися спроби розробити і провести адміністративно-територіальну реформу, однак вони провалилися. Чому? Тому, що не було чіткого бачення перспектив розвитку держави і суспільства не було стратегічного плану розвитку країни. За відсутності такого бачення проведення настільки складної реформи стає об'єктивно неможливим.
. За результатами виконаної роботи доведено, що для успішного проведення адміністративно - територіальної реформи необхідне дотримання кількох правил:
Реформа починається тільки після прийняття суспільством довгострокового плану розвитку країни. Термін реформи не може бути менше 10 років.
Перед початком реалізації реформи проводиться найширша роз'яснювальна робота в суспільстві. Цей етап складе не менше одного року цілеспрямованої та потужної роботи, в тому числі з використанням засобів масової інформації. В результаті більшість громадян мають усвідомити цілі, завдання реформи, а також громадські та особисті переваги від її проведення.
У плані реалізації реформи детально викладаються етапи, терміни і порядок проведення кожного етапу. Реалізація плану буде постійно висвітлюватися у ЗМІ і супроводжуватиметься відкритими обговореннями ходу реформи.
4. Аналізуючи проект АТР, можна зробити висновок, що при реформуванні територіальних громад необхідно враховувати «ринок» розселення та показники середньої відстані між населеними пунктами у системах.
Головним ризиком є кулуарність і закритість внесення законопроект «Про об’єднання територіальних громад». За регламентом Верховної Ради, законопроект можна вносити до порядку денного сесії лише при наявності висновків профільного комітету та науково-експертного управління. Ні одного, ні другого досі нема, але законопроект вносився у порядок денний минулої сесії.
. За результатами роботи виявлено що, основними завданнями адміністративно-територіальної реформи в Україні є:
Створення адміністративних і територіальних інструментів, відповідних завданням розвитку демократичного, мирного і соціально гармонійного суспільства та держави-гувернера. Сильне громадянське суспільство і комфортне для громадянина держава - результат реформи.
Децентралізація влади та чітке розмежування компетенції та фінансів держави і місцевого самоуправления. Значне підвищення якості державних та муніципальних послуг.
Передача місцевому самоврядуванню більшості повноважень, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності людини. Перегляд податкового та бюджетного законодавства для досягнення співвідношення місцевих бюджетів до державного як 60:40.
Визнання територіальної громади первинним рівнем самоврядування з передачею відповідної компетенції та фінансів.
Інші цікаві матеріали
Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній
територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування.
Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...
Країни Балтії
У Північній Європі своєрідним
історичним розвитком, природними умовами і ресурсами, національним колоритом і
культурою виділяється трійка Прибалтійських країн (країни Балтії): Естонія,
Литва, Латвія.
Пропонуємо стисл ...
Демографічна ситуація в Україні та її регіональні особливості
Демографічна
ситуація - це прояв особливостей відтворення населення по основних його
процесах в конкретному часі і місці (регіоні, країні). У сучасній Україні
демографічна ситуація відрізняється великою гостротою і напр ...