Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Поняття про аерофотознімання

1 - антена GPS

2 - приймач GPS

3 - управляючий комп'ютер

4 - аерофотокамера

5 - навігаційний пристрій

6 - дисплей пілота

Рис. 1.2. Технічні засоби системи ASCOT

Рис. 1.2 демонструє навігацію польоту i показує як виглядає дисплей штурмана чи пілота із фактично прокладеними маршрутами АФЗ та положенням літака в момент фотографування (білі кружечки).

Рис. 1.3. Маршрути аерофотознімання на дисплеї

При тoпoгpaфiчнoмy АФЗ необхідно виконати розрахунки параметрів та запроектувати знімання. Спочатку вибирають тип аерофотокамери стосовно величини фокусної віддалі. На підставі практичного досвіду та деяких теоретичних обгрунтувань вважається доцільним у гірській місцевості або забудованій високими будівлями (для великомасштабних карт) використовувати довгофокусні аерокамери з фокусною відаллю 200, 350 або 500 мм. При картографуванні рівнинних територій використовують короткофокусні або середньофокусні камери з фокусною віддаллю 70, 100, 140, 150 мм.

Проектування осей маршрутів здійснюється на тих дрібномасштабних топографічних картах, які використовує штурман-аерофотознімальник під час АФЗ. У разі використання системи типу ASCOT попередньо карту оцифровують, а точніше для кожного маршруту з карти знімають координати його початку та кінця. Ці дані вносять в бортовий комп'ютер, який надалі автоматично (за допомогою програми) відслідковує аерознімальні маршрути, оптимізує захід на кожний наступний маршрут та виконує інші операції з керування аерофотозніманням.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Країни Бенілюксу та Нідерланди
Бенілюкс — це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...

Регіональна економіка промисловості України
Промисловість – найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному господарстві. Промисловість як провідна ланка господарства ...

Вугільна промисловість Украни. Основні проблеми та перспективи розвитку
Вибір основного напрямку розвитку економіки будь-якої країни залежить насамперед від наявності й характеру власної мінерально-сировинної бази. Єдиним енергоносієм, якого в Україні потенційно достатньо для повного забезп ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено