Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Точність аналггичноі фототріангуляції

Точність побудови мережі фототріангіляції залежить від багатьох чинників, серед яких головним є геометрична та фотографічна якість фотозображення, параметри аерофотознімання, точність вимірювання знімків, та розташування опорних точок, математична модель фототріангуляції тощо.

Основними джерелами помилок в координатах точки на знімку є дисторсія об’єктива, деформація фотоматеріалу невирівнювання фотоемульсійного шару в площину, рефракція атмосфери, клиновідність світлофільтра , помилки ототожнення та розпізнавання точок на знімках.

Очікувану точність фототріангуляції можна заздалегіть підрахувати, використовуючи відповідні формули. Для вільної маршрутної мережі середні квадратичні помилки координат точки, що знаходиться в кінці маршруту будуть такими:

; , .

- опорна точка

Рис. 3.4 Схема розміщення опорних точок в маршруті знімків

Для схеми прив’язки з чотирьох опорних точок (рис.3.4) найбільша помилка виникає посередині маршруту, а середні квадратичні помилки обчислюють так:

, , .

де n - кількість базисів в маршруті, f- фокусна віддаль, b - базис в масштабі знімка, тq - середня квадратична помилка виміру паралакса, т - знаменник масштабу знімка.

Рис. 3.5 Схема розміщення опорних точок для фототріангуляційного блока.

Для блокової фототріангуляції (рис.3.5) можна скористатись формулами Ф.Лисенка

,

де n - кількість знімків в блоці, s - кількість знімків, на яких зобразилась точка (залежить від поздовжнього та поперечного перекритів), k - кількість точок мережі на кожному знімку, r - число опорних точок в блоці, Н - висота фотографування, р - середнє значения поздовжнього паралакса. Аналіз формул дає змогу дійти таких висновків:

- збільшення кількості опорних точок в блоці з 10 до 100 підвищує точність побудови лише на 6-7 %;

- якщо кількість точок на знімку збільшити з 5-ти до 12-ти, то точність підвищиться в 1.5 раза;

- збільшення поперечного перекриття з 20 % до 60 % підвищує точність побудови в 1,8 раза.

Інші цікаві матеріали

Історія досліджень печер в Україні
Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою пі ...

Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими полками (Переяславським, Іркліївськи ...

Проблеми відокремлення Південного океану
Південний океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного, Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди. ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено